Barca wciąż niepokonana, piękny gol Messiego i Dembele w imponującej formie – zaległy mecz 34. kolejki

W środę (9.05) Barca rozegrała zaległy mecz 34. kolejki przeciwko Villarreal CF. Spotkanie miało się odbyć w przedostatni weekend kwietnia, lecz zostało przełożone ze względu na finał Pucharu Króla, w którym ekipa Ernesto Valverde pokonała Sevilla FC 5:0. Natomiast w meczu 34. kolejki Duma Katalonii zwyciężyła 5:1. Tym razem znakomitą formą zaskoczył Ousmane Dembele, który asystował przy pierwszym golu, a później dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Trzy gole w pierwszej połowie

FC Barcelona objęła prowadzenie już w 11. minucie. Ousmane Dembele przeprowadził indywidualną akcję, po której oddał strzał. Golkiperowi gości udało się odbić piłkę przed siebie, ale z dobitką zdążył Philippe Coutinho, który otworzył wynik spotkania. Kolejną bramkę odnotowano w 16. minucie. W tym przypadku piłkarskimi umiejętnościami wykazał się niezastąpiony Andres Iniesta, który dograł prostopadle w pole karne Villarreal. Lucas Digne przyjął piłkę i szybko odegrał do Paulinho, który od razu skierował futbolówkę do pustej bramki. Barca podwyższyła swoją przewagę jeszcze przed zmianą stron. Pod koniec pierwszej połowy meczu Andres Iniesta zagrał do Messiego. Argentyńczyk bez większych problemów pokonał Sergio Asenjo, dzięki czemu na tablicy pojawił się wynik 3:0.

Ousmane Dembele w akcji

W drugiej połowie gościom na Camp Nou udało się złapać kontakt z rywalem. W 54. minucie na liście strzelców zagościł Nicola Sansone. To był jednak koniec strzeleckich popisów ze strony Żółtej łodzi podwodnej. W końcówce spotkania Ousmane Dembele postanowił zrekompensować się za nieudany strzał i dołożył do swojej asysty dwa gole. Dembele pokonał bramkarza gości w 87. minucie, po zagraniu od Ivana Rakiticia. Francuski napastnik pogrążył rywali w doliczonym czasie gry (90+3’), gdy ruszył z połowy boiska i po imponującym rajdzie przelobował Sergio Asenjo.

Po 36. kolejkach Primera Division FC Barcelona nadal pozostaje niepokonana. Katalończycy muszą się jeszcze zmierzyć z Levante UD i Realem Sociedad. Te dwa spotkania zadecydują, czy Barcy uda się utrzymać w tym sezonie tytuł niepokonanej drużyny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!