Błąd Ivána Cuéllara, powrót strzeleckiej formy Suareza i niezawodny Paulinho – 12. kolejka

Spotkanie dwunastej kolejki Primera Division Barca rozegrała na Estadio Municipal de Butarque, gdzie pokonała gospodarzy 3:0. W tym meczy przypomnieć o sobie postanowił Luis Suarez. Urugwajczykowi udało się strzelić dwie bramki, jednak Duma Katalonii zawdzięcza swój triumf w starciu z CD Leganes nie tylko jemu.

Suarez – najlepsze osiągnięcie sezonu

Luis Suarez w tym sezonie do tej pory nie oczarowywał kibiców swoją grą. Rzadko bywał skuteczny, a swojego ostatniego gola strzelił 14 października w czasie spotkania Katalończyków z Atletico Madryt. Pięć kolejnych meczów zakończył bez trafienia na koncie. W konfrontacji z CD Leganes urugwajski zawodnik dwukrotnie posłał piłkę do siatki rywali, co jak na razie jest jego najlepszym osiągnięciem tego sezonu.

W 28. minucie meczu Suarez skrzętnie wykorzystał błąd Ivána Cuéllara, który nieprecyzyjnie odbił piłkę po strzale Paco Alcacera. Futbolówka trafiła pod nogi urugwajskiego napastnika, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

W dalszej części pierwszej połowy nie mieliśmy już okazji do oglądania goli. W 60. minucie Suarez po raz drugi dobił po próbie strzału Alcacera. Tym razem jednak wykazał się efektownym wolejem, w skutek którego piłka rykoszetem wpadła do bramki.

Znakomita forma golkipera Barcy

W meczu dwunastej kolejki Primera Divison Barca nie zapewniła swoim kibicom widowiska, na jakie stać drużynę z serca Katalonii, ale zagwarantowała sobie kolejny komplet punktów, który umocnił drużynę na pozycji lidera tabeli. W spotkaniu niezbyt wiele ze swojego talentu zaprezentował Lionel Messi, który nadal prowadzi w rankingu strzelców, z wynikiem 12 bramek na koncie. Luis Suarez po wygranej z CD Leganes ma na koncie pięć bramek. Godna pochwały była za to postawa ter Stegena, który zaliczył w tym meczu osiem niezwykle udanych interwencji. Kibice na pewno na dłuo zapamiętają jego pojedynek jeden na jeden z Nordingiem Amrabatem. Wszystko wskazuje na to, że sezon 2017/2018 będziesz najlepszym w dotychczasowej karierze niemieckiego bramkarza.

W 90. minucie wynik na 3:0 podwyższył Paulinho, który po raz kolejny udowodnił, że jego zakup przez Barcę był trafną decyzją. To czwarty gol na koncie Brazylijczyka w barwach Dumy Katalonii.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!