Dwa gole w pierwszej połowie, efektowne trafienie Coutinho i osłabieni gospodarze – 28. kolejka

FC Barcelona nie miała żadnych problemów z wygraniem wyjazdowego meczu 28. kolejki Primera Division. Ekipa Ernesto Valverde pokonała 2:0 Malaga CF. Katalończycy zagwarantowali sobie bezpieczne prowadzenie już po dwóch kwadransach gry. Najpierw swoje strzeleckie umiejętności po raz kolejny w tym sezonie udowodnił Luiz Suarez, a później na listę strzelców efektownym trafieniem wpisał się Philippe Coutinho.

Suarez w pogoni za tytułem króla strzelców

Lionel Messi nie mógł wystąpić w tym spotkaniu z przyczyn osobistych. Wobec takiego obrotu wydarzeń odpowiedzialność za ofensywę Barcy przejąć musiał Luis Suarez, który przy okazji zyskał szansę na łatwiejsze dogonienie Argentyńczyka w klasyfikacji strzelców Primera Division. Starania Urusa można było zauważyć już od początku meczu. W pierwszej sytuacji podbramkowej był sam na sam z bramkarzem Malagi, jednak Roberto zatrzymał strzał dłonią. W 15. minucie Suarez wykazał się lepszą skutecznością i otworzył wynik spotkania. Jordi Alba dośrodkował z lewego skrzydła, a Urugwajczyk precyzyjnie uderzył głową i posłał piłkę do siatki. To już jego 21. gol w tym sezonie.

Coutinho w roli gwiazdy meczu

Duma Katalonii od pierwszych minut meczu dominowała na boisku, zatem nikogo nie zdziwiło podwyższenie wyniku na 2:0 przed upłynięciem drugiego kwadransa. W 28. minucie widowiskowym strzałem na bramkę Roberto popisał się Philippe Coutinho. Brazylijczyk po podaniu od Ousmane’a Dembele był ustawiony tyłem do bramki, jednak zdecydował się na strzał podeszwą i w ten sposób zaimponował kibicom Barcy zgromadzonym na trybunach Estadio La Rosaleda w Maladze.

Dziesięciu piłkarzy na obronie

Gospodarze nie zaprezentowali wysokiego poziomu gry, bowiem nie wychodziły im ani ataki na bramkę ter Stegena, ani gra w obronie. W dodatku od 30. minuty Malaga CF zmuszona została gry w osłabionym składzie. Po brutalnym wślizgu w nogi Jordiego Alby czerwoną kartką ukarany został Samuel Garcia. Po utracie jednego z pomocników Maladze udawało się tworzyć godne uwagi sytuacje podbramkowe, które jednak nie znalazły odzwierciedlenia w wyniku spotkaniach. Utrata dwóch bramek i cennego zawodnika sprawiły, że zwycięstwo Barcy wydawało się nieuniknione. Gospodarze skupili się więc na defensywie, by nie stracić więcej bramek.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!