Eksperymentalny skład, utrata punktów w Vigo i czerwona kartka dla Sergiego Roberto – 33. kolejka

W meczu wyjazdowym FC Barcelona zremisowała 2:2 z Celtą Vigo. Ernesto Valverde zdecydował się na dość niecodzienny skład na to spotkanie i nie postawił na sprawdzonych zawodników. W ostateczności Katalończycy zakończyli mecz z utratą punktów.

Gwiazdy na ławce rezerwowych

Po wspominanej niedawno przez nas porażce Barcy z Romą jednym z najczęstszych zarzutów wobec Valverde było stwierdzenie, że trener stawia na największe gwiazdy klubu i nie dokonuje zbyt wielu zmian w podstawowym składzie zespołu. Hiszpański szkoleniowiec chyba wziął sobie do serca te zarzuty, bowiem na spotkanie FC Barcelona z Celtą Vigo przygotował rewolucyjne zmiany. W podstawowej „jedenastce” pozostali Gerard Pique, Sergio Busquets oraz Andres Iniesta. Na ławce rezerwowych zasiedli natomiast najlepsi strzelcy, czyli Lionel Messi i Luis Suarez.

Dobre rozpoczęcie meczu

Goście z Camp Nou radzili sobie przyzwoicie z dobrze przygotowanymi gospodarzami. Wynik spotkania w 36. minucie otworzył Ousmane Dembele, któremu asystował Paco Alcacer. Francuski napastnik popisał się pięknym strzałem z okolic 15. metra.

Remis na koniec pierwszej połowy

Celta nie zamierzała poddać się presji, wynikającej z utraty bramki. Piłkarze z Vigo zdecydowali się na zaostrzenie ofensywy, choć zdobycie gola skutecznie utrudniał im Marc-Andre ter Stegen, podczas tego meczu pełniący funkcję kapitana drużyny. Mimo że niemiecki golkiper zaliczył kilka świetnych interwencji, gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Jonny Castro. Asystował mu Maximiliano Gomez.

Osłabienie Barcy i kontrowersyjny gol

Po zamianie stron Duma Katalonii znów wysunęła się na prowadzenie. W 64. minucie bramką strzelił asystujący przy pierwszym golu Paco Alcacer. Przed podwyższeniem wyniku Valverde dokonał dwóch zmian, wobec czego na płycie boiska pojawili się Lionel Messi oraz Sergi Roberto. Ten drugi zawitał na murawie tylko na 11 minut. Roberto niepotrzebnie sfaulował Iago Aspasa, za co otrzymał czerwoną kartkę i w 71. minucie musiał opuścić boisko. Celta postanowiła wykorzystać osłabienie lidera Primera Divison i przystąpiła do ataku. W 82. minucie wynik na 2:2 ustalił Iago Aspas, którego gol wywołał najwięcej kontrowersji. Ter Stegen po jednej z interwencji sparował piłkę na napastnika rywali. Futbolówka odbiła się od ręki zawodnika i wpadła do bramki. Choć powtórki wykazały, że zagranie to nie wyglądało na przypadkowe, sędzia uznał bramkę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!