Kolejna strata punktów, bezbramkowy remis i ter Stegen w roli bohatera meczu – 23. kolejka

Ostatnio Barca znów zwolniła nieco tempo. Po ośmiu wygranych meczach ligowych z rzędu Katalończycy zremisowali 2:2 z Valencią, a konfrontację z Athletic Bilbao na Estadio San Mames zakończyli bezbramkowym remisem. Przed utratą trzech punktów Barcę uchronił ter Stegen, imponując wieloma udanymi interwencjami.

Atak na bramkę ter Stegena

Początkowo w ofensywie przewagę zdecydowanie mieli gospodarze, Barca rozpoczęła ten mecz dość spokojnie. W pierwszych minutach mogło dojść od kilku zagrażających akcji, jednak zawodnikom obu drużyn brakował skuteczności w rozgrywaniu piłki. W 11. minucie wynik meczu próbował otworzyć Yuri Berchiche, jednak jego strzał z dystansu był mocno niecelny. O wiele lepiej wyglądał strzał Susasety w 17. minucie, lecz w tej sytuacji czujnością i znakomitymi umiejętnościami wykazał się Marc-Andre ter Stegen. Gospodarze spotkania na Estadio San Mames kolejną okazję do zdobycie przewagi nad Katalończykami mieli w 24. minucie, gdy Raul Garcia efektownymi nożycami próbował zaskoczyć golkipera Barcy. Ter Stegen po raz kolejny udowodnił, że nie bez powodu jest uznawany za jednego z najlepszych obecnie grających bramkarzy.

Bezbramkowo do ostatniej minuty

W drugiej połowie nieco więcej inicjatywy wykazali goście z Camp Nou. Iago Herrerin nie musiał jednak wykazywać się takimi umiejętnościami jak ter Stegen. Strzały Katalończyków rzadko trafiały w światło bramki. Zawiedli nawet największe gwiazdy Barcy, takie jak Lionel Messi, Philippe Coutinho czy Arturo Vidal.

Zawodnikom Athletic Bilbao w drugiej połowie nie brakowało dogodnych okazji, które mogły się przełożyć na komplet punktów. W 65. minucie na listę strzelców miał okazję wpisać się Mikel San Jose, lecz po jego potężnym strzale sprzed pola karnego piłka przeleciała obok bramkę. Kilka minut przed ostatnim gwizdkiem zwycięstwo swojej drużynie mógł zapewnić Inaki Williams. W tej sytuacji po raz kolejny rewelacyjnie poradził sobie ter Stegen, które bez wątpienia można nazwać bohaterem tego spotkania.

Sytuacja w tabeli 23. kolejce

FC Barcelona po ostatnich dwóch remisach nadal prowadzi w tabeli Primera Division 2018/2019 z wynikiem 51 punktów i bilansem bramkowym 60:23. Katalończycy mają sześć punktów przewagi nad Realem Madryt, siedem punktów przewagi nad Atletico Madryt i czternaście punktów przewagi nad Sevilla FC.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!