Kolejne zwycięstwo z Sevillą, błąd Escudero i aplauz kibiców dla Alcacera – 11. kolejka

Jedno z sobotnich spotkań 11. kolejki Primera Division zakończyło się kolejnym zwycięstwem Barcy. Duma Katalonii tym razem zmierzyła się z klubem Sevilla FC i wygrała 2:1. Bohaterem meczu został Paco Alcacer, który dwukrotnie posłał piłkę do siatki rywala.

Faworyt spotkania

Po sobotnim meczu na Camp Nou kibice spodziewali się sporo dobrego, bowiem obie konfrontujące się drużyny był w doskonałe dyspozycji. Faworytem spotkania byli oczywiście zawodnicy z Barcelony, którzy w tym sezonie są zdecydowany liderem tabeli Primera Division. W dodatku FC Barcelona wygrała cztery z pięciu ostatnich spotkań z Sevillą, a jedno spotkania zremisowała.

Próby ataku i pierwsza bramka

Barca od początku postanowiła grać dynamicznie i raz za razem tworzyła akcje zagrażające bramce gości, gdzie dzielnie radził sobie David Soria. Swój talent udowadniał Lionel Messi, który w tym meczu po raz sześćsetny pojawił się na boisku w barwach Dumy Katalonii. Później swoimi umiejętnościami imponował też Lusi Suarez, który niestety zmarnował swoją okazję do strzelenia gola.

Wynik spotkania w 23. minucie otworzył Paco Alcacer. Hiszpański napastnik wykorzystał błąd Sergio Escudero, który źle przyjął piłką. Piłkarze Ernesto Valverde byli bardzo aktywni na boisku. Swoich sił próbował też Ivan Rakitić, jednak przed zmianą stron Barcy nie udało się ponownie umieścić piłki w bramce gości.

Chwilowe wyrównanie

W drugiej połowie Sevilla wyrównała na 1:1. Gola strzelił Guido Pizarro. Asystował mu Ever Banega. Wydarzenie to miało miejsce w 59. minucie meczu.

Alcacer znów w akcji

Blaugrana nie kazała długo czekać na odpowiedź. W 65. minucie wynik na 2:1 podwyższył Paco Alcacer, który wpisał na swoje konto drugą bramkę w spotkaniu, którego został bohaterem. Warto też pochwalić umiejętne podanie, jakim w tej akcji wykazał się Ivan Rakitić. Kiedy chwilę później Alcacer schodził z boiska, towarzyszył mu aplauz publiczności.

FC Barcelona po 11. kolejce Primera Division pozostaje liderem tabeli, nie mając na koncie żadnej porażki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!