Kontuzja Ousmane Dembele, przemyślane decyzje Valverde i Paulinho w akcji – 4. kolejka

fc barcelona vs getafe fc

W 4. kolejce Primera Division Barca zmierzyła się na wyjeździe z Getafe FC i wygrała 2:1. Bohaterem meczu nieoczekiwanie został Paulinho, który strzelił najważniejszą bramkę spotkania.

Udana transakcja letniego okienka transferowego

Zarząd Barcy kupił brazylijskiego piłkarza latem tego roku. Paulinho trafił do Dumy Katalonii z chińskiego Guangzhou Evergande, a kwota transakcji wyniosła 40 milionów euro. Transfer okazał się dość kontrowersyjny i wywołał falę prześmiewczych wpisów publikowanych na łamach mediów społecznościowych. Po meczu z Getafe FC Paulinho nie musi już przejmować się krytyką, bowiem sprawił, że Barca nadal pozostaje liderem Primera Division.

Przewaga gospodarzy

Początkowo to piłkarze Getafe dominowali na boisku, a Katalończycy nie byli w stanie stworzyć wystarczającego zagrożenia dla bramki rywala. W 39. minucie Gaku Shibasaki oddał silny strzał z 18. metra i wcisnął piłkę do bramki Stegena tuż pod poprzeczką, tym samym zapewniając gospodarzom jednobramkową przewagę przed zejściem do szatni.

Bohaterowie z ławki rezerwowych

Inny ważny moment meczu wydarzył się nieco wcześniej. W 23. minucie boisko musiał opuścić Ousmane Dembele. Francuz doznał kontuzji uda, a na jego miejsce wszedł Gerard Deulofeu. Zmiany w składzie Barcy nastąpiły też w czasie przerwy. Po zamianie stron na murawie zamiast Andrésa Iniesty pojawił się Denis Suárez.

Wprowadzenie kupionego w zeszłym roku zawodnika było bardzo dobrą decyzją. W 62. minucie pięknym strzałem Suárez pokonał bramkarza Getafe i doprowadził do wyrównania. Asystował mu Sergi Roberto.

W 77. minucie Ivana Rakiticia zastąpił Paulinho. Po zagraniu Lionela Messiego Brazylijczyk przeprowadził kapitalną indywidualną akcję, którą zakończył celnym strzałem z ostrego konta. W 84. minucie Paulinho zagwarantował Barcy komplet punktów oraz pozycję lidera tabeli.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!