Ósme zwycięstwo, popis Carlesa Aleny i powrót na pozycję lidera – 14. kolejka

FC Barcelona odzyskała status lidera Primera Division po spotkaniu 14. kolejki, w którym Katalończycy wygrali 2:0 z Villarreal CF. W pierwszej połowie prowadzenie Blaugranie zapewnił Gerard Pique, a w końcówce meczu piłkę w bramce Asensjo umieścił Carles Alena, wychowanek La Masii, któremu asystował Lionel Messi.

Kontrola po stronie gości

Goście na Camp Nou od pierwszych minut próbowali przełamać obronę gospodarzy. Swoich sił próbował między innymi Samuel Chukwueze, który w 3. minucie sprawnie minął kilku rywali i dośrodkował w pole karne Barcy, jednak piłka nie dotarła do żadnego ze snajperów Villarrealu – złapał ją ter Stegen. Groźniejsza akcja miała miejsce w 13. minucie, gdy strzał z powietrza oddał Gerard Moreno. Na szczęście gospodarzy piłka trafiła w słupek.

Dembele i Pique w akcji

W końcu do działania ruszyli również podopieczni Ernesto Valverde. W 27. minucie Lionel Messi próbował zdobyć przewagę nad rywalami strzałem z rzutu wolnego, lecz piłkę pewnie wyłapał Sergio Asenjo. Kilka minut później piękną akcję skonstruowali Alba i Dembele. Francuz oddał strzał na bramkę Villarrealu, jednak piłkę zablokował Caseres. W 35. minucie Barca w końcu przełamała obronę przeciwnika, rozgrywając rzut rożny na krótko. Piłka trafiła pod nogi Dembele, który dośrodkował w pole karne, co pewnie wykorzystał Gerard Pique. Hiszpan mocnym strzałem głową skierował futbolówkę do siatki.

Chwilę później Barca próbowała strzelić kolejnego gola według takiej samej strategii. Katalończycy rozegrali rzut rożny na krótko, piłka trafiła do Alby, który wycofał do Lionela Messiego. Argentyńczyk bez wahania oddał strzał, ale interweniował Asenjo.

Talent ze szkółki

Strzelona w pierwszej połowie bramka sprawiła, że po zamianie stron Barca całkowicie przejęła inicjatywę. Katalończycy podtrzymywali swoją przewagę i udaremniali próby doprowadzenia do remisu ze strony zawodników Villarrealu. Ekipa Javiera Calleji kilka razy próbowali strzelić wyrównującego gola, jednak najpierw brakowało skuteczności w wykańczaniu akcji, a później zaczęło brakować dogodnych akcji.

FC Barcelona uśpiła czujność Villarrealu, co udało się wykorzystać w końcówce spotkania. W 87. minucie Lionel Messi dograł prostopadle do Carlesa Aleny, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem oddał strzał. Piłka odbiła się od Asenjo i wpadła do bramki.

W 14. kolejce Primera Division 2018/2019 FC Barcelona pokonała 2:0 Villarreal CF, a Sevilla FC zremisowała 1:1 z Deportivo Alaves. Taki obrót wydarzeń sprawił, że zespół Ernesto Valverde powrócił na pozycję lidera tabeli z wynikiem 28 punktów i bilansem bramkowym 37:19.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!