Ousmane Dembele na liście strzelców i remis, do którego nie doszło – 2. kolejka

Katalończycy zaliczyli kolejny udany występ w rozgrywkach Primera Divison. W spotkaniu 2. kolejki Barca pokonała 1:0 Real Valladolid. W relacji z meczu przeciwko Deportivo Alaves pisaliśmy o okazjach, które zmarnował Ousmane Dembele. 21-letni Francuz tym razem został bohaterem Blaugrany, ponieważ to właśnie on strzelił zwycięskiego gola. Podopiecznym Ernesto Valverde na Estadio Jose Zorrilla sprzyjało szczęście, bo konfrontacja z ekipą z Valladolid mogła zakończyć się jednobramkowym remisem.

Powtarzające się trudności w pierwszej połowie

Choć FC Barcelona wygrała drugi w tym sezonie mecz ligowy, wyraźnie widać, że na boisku nie daje z siebie wszystkiego. Podobnie jak w czasie spotkania z Deportivo Alaves w pierwszej połowie miała problemy z rozbiciem defensywy rywala. Barca starała się zagrozić bramce Jordiego Masipa, lecz nie potrafiła skonstruować odpowiedniej akcji. Prowadzenia nie przyniosła też spora liczba rzutów różnych. W dodatku na początku meczu gospodarze sprawnie kontratakowali.

Gol na wagę zwycięstwa

Wynik udało się otworzyć dopiero w drugiej połowie. W 57. minucie znakomitym rozegraniem piłki popisali się Luis Suarez, Sergi Roberto i Ousmane Dembele. Urugwajczyk wypatrzył na prawej stronie swojego hiszpańskiego kolegę, który z pierwszej piłki głową skierował futbolówkę do francuskiego pomocnika. Demeble wykorzystał akcję kolegów i wykończył ją trafnym uderzeniem na dalszy słupek, tym samym dając Dumie Katalonii jednobramkową przewagę nad Realem Valladolid.

Nieuznana bramka gospodarzy

Gospodarze uparcie próbowali doprowadzić do wyrównania. W doliczonym czasie gry (90+2’) Fernando Calero dograł do Keko, który pojawił się na murawie w 64. minucie, wchodząc za Fernandeza. Pomocnik Realu Valladolid uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce. Radość z remisu nie trwała jednak długo, ponieważ sędzia uznał, że Keko był na spalonym. Po tej decyzji arbitra Barca mogła odetchnąć z ulgą, ciesząc się z kolejnego w tym sezonie zwycięstwa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!