Przewaga w pierwszej połowie, zwycięstwo w derbach i Messi w drodze po koronę – 15. kolejka

FC Barcelona zaprezentowała nam ostatnio piękny pokaz swoich możliwości, wygrywając 4:0 spotkanie z Espanyolem. Podopieczni Ernesto Valverde wrócili z RCDE Stadium z kolejnym kompletem punktów, utrzymując pozycję lidera Primera Division. Mecz 15. kolejki z dubletem na koncie zakończył Lionel Messi, który znajduje się w czołówce zawodników walczących o tytuł króla strzelców sezonu 2018/2019.

Wygrana w derbach nadzieją dla kibiców

Espanyol dobrze zaczął sezon, jednak od kilku tygodni Pericos nie radzą już sobie tak dobrze. Przegrana z Dumą Katalonii to szósta w tym sezonie porażka piłkarzy Rubiego. Z Barcą w ostatnim czasie również bywało różnie, jednak wygrana w derbach uspokoiła nieco kibiców i dała nadzieję, że kolejne spotkania też zakończą się triumfem.

Piękne rzuty wolne w wykonaniu Messiego

W meczu 15. kolejki Primera Division Lionel Messi skompletował dublet, mocno przyczyniając się do zwycięstwa Barcy w derbach Barcelony. Argentyńczyk obie bramki zdobył bezpośrednio z rzutów wolnych. Leo otworzył wynik spotkania w 17. minucie po pięknym strzale, któremu nie sprostał Diego Lopez. Po raz kolejny Messi wpisał się na listę strzelców w 65. minucie, po raz kolejny udowadniając, że w rzutach wolnych nie ma sobie równych. W międzyczasie na liście strzelców zagościli także Ousmane Dembele i Luis Suarez.

Dominacja w pierwszej połowie

FC Barcelona całkowicie zdominowała swojego rywala już w pierwszej połowie. Najpierw wynik spotkania otworzył Lionel Messi, a później strzelecką skutecznością wykazali się także Ousmane Dembele i Luis Suarez. Dembele zaliczył efektownego gola w 26. minucie, pewnie wykorzystując podanie od Messiego. W 45. minucie wynik na 3:0 podwyższył Luis Suarez, któremu asystował Ousmane Dembele. Urugwajczyk oddał strzał z niełatwego kąta, ale piłka przeleciała między nogami Diego Lopeza i trafiła do siatki.

Katalończycy mieli znacznie więcej okazji do zwiększenia przewagi nad Espanyolem, jednak zabrakło skuteczności. W 36. minucie trafienie w słupek odnotował Luis Suarez. Po nim próbował dobić Arturo Vidal, ale chilijski pomocnik również nie wykorzystał swojej szansy. W 37. minucie swoich sił próbował Ivan Rakitić, który próbował skierować piłkę głową do bramki rywali po dośrodkowaniu z lewej strony, lecz w tej sytuacji Diego Lopez poradził sobie z obroną. Nie powiodła się również próba dobicia – Messi trafił w słupek.

oferta damskich legginsów Nike w sklepie up8.com

Niezaliczony gol

Espanyol nie miał nawet odrobiny szczęścia w tym spotkaniu. W 73. minucie Sergio Garcia dograł z rzutu wolnego do Oscara Duarte, który strzałem głową zaskoczył ter Stegena i umieścił piłkę w siatce. Po analizie VAR i konsultacji z sędziami główny arbiter unieważnił gola, uznając, że kostarykański obrońca był na spalonym.

Sytuacja w tabeli strzelców

Po dublecie w meczu 15. kolejki Primera Division 2018/2019 Lionel Messi ma na swoim koncie 11 goli, w tym jeden strzelony z rzutu karnego. Tyle samo bramek strzelił w tym sezonie napastnik Girona FC, Cristhian Stuani, tyle że Urugwajczyk odnotował dwa gole z rzutów karnych. Niewiele gorszym wynikiem może pochwalić się drugi snajper Barcy – Luis Suarez, który w tym sezonie strzelił 10 bramek, w tym trzy z rzutów karnych.

Barca na prowadzeniu

Wygrana w derbach zapewniła Dumie Katalonii kolejny komplet punktów, co oznacza, że ekipa Ernesto Valverde nadal zajmuje pierwsze miejsce w rankingu Primera Division z wynikiem 31 punktów i bilansem bramkowym 41:19. Barca ma trzy punkty przewagi nad Sevilla FC i Atletico Madryt oraz pięć punktów przewagi nad Realem Madryt.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!