Sensacja w Leganes, strata punktów i pierwsza przegrana w tym sezonie – 6. kolejka

Kibice Blaugrany byli przekonani, że ostatni remis 2:2 z Girona FC to najgorsze, co może spotkać ich ukochaną drużynę w tym sezonie. W spotkaniu 6. kolejki Primera Divison 2018/2019 Barca mocno zawiodła swoich fanów, przegrywając 1:2 z ostatnią drużyną w tabeli – CD Leganes.

Barca po raz pierwszy bez punktów

Katalończycy przyjechali na Estadio Municipal de Butarque, by zgarnąć komplet punktów. Mecz, który miał być tylko formalnością, okazał się ogromnym zaskoczeniem dla zawodników Ernesto Valverde. Barca miał wrócić do formy po ostatnim remisie, żeby wyprzedzić nieco Real Madryt. Aktualnie FC Barcelona plasuje się na pierwszy miejscu w rankingu tylko ze względu na lepszy od Królewskich bilans bramkowy.

Od przewagi do przegranej

Barca dobrze spisywała się na początku spotkania, bowiem objęła prowadzenie już w 12. minucie, gdy Lionel Messi dograł z prawej strony do Coutinho, a Brazyliczyk efektownym wolejem zaskoczył golkipera gościa. Pierwsza połowa zakończyła się więc jednobramkową przewagą Katalończyków. Blaugrana dała się jednak mocno zaskoczyć po zamianie stron. Najpierw ter Stegena zaskoczył Nabil El Zhar (52’), który skutecznie wykorzystał dośrodkowanie od Jonathana Silvy i głową skierował piłkę do bramki piłkarzy z Camp Nou. Minutę później na listę strzelców wpisał się Oscar Rodruguez. Tutaj spory błąd popełnił Gerard Pique, który próbował zatrzymać kontrę CD Lagenes i niefortunnie wybił futbolówkę prosto pod nogi hiszpańskiego pomocnika.

Fani Barcy mają nadzieję, że po ostatnim remisie i przegranej zespół Ernesto Valverde wyciągnie wnioski i wróci do formy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!