Świetny start Barcy w nowym sezonie, dublet Messiego i asysta Suareza – 1. kolejka

FC Barcelona efektownie rozpoczęła sezon ligowy 2018/2019, wygrywając w pierwszej kolejce 3:0 z Deportivo Alaves. Na listę strzelców wpisali się Lionel Messi i Philippe Coutinho, natomiast Jordi Alba i Luis Suarez zakończyli spotkanie mając na koncie po jednej asyście.

Pierwsza połowa bez bramek

W rozgrywanym na Camp Nou meczu Blaugrana początkowo miała trudności z pokonaniem obrony przeciwników. W dodatku piłkarzom Ernesto Valverde brakowało skuteczności. Lionel Messi mógł zapewnić zespołowi prowadzenie już w 4. minucie, jednak 31-letni Argentyńczyk posłał piłkę tuż obok zewnętrznej części słupka. W pierwszej połowie sporo okazji do trafienia miał również Ousmane Dembele, któremu ostatecznie nie udało się zanotować żadnego gola w tym spotkaniu. Mimo kilku zmarnowanych prób ataku na bramkę Fernando Pacheco, gospodarze mieli przewagę nad rywalem. Zawodnicy Deportivo Alaves próbowali szukać błędów w rozgrywaniu piłki przez mistrza Hiszpanii, jednak sami zawodzili w kwestii sprawnych kontrataków.

Blaugrana w natarciu

Wynik spotkania dopiero w 64. minucie otworzył kapitan Blaugrany. Lionel Messi oddał strzał z rzutu wolnego i kierując piłkę pod murem posłał ją do siatki. Deportivo Alaves nie potrafiło skonstruować żadnej zagrażającej gospodarzom akcji. W 75. minucie meczu Fernando Pacheco mógł się pochwalić czterema obronionymi strzałami, podczas gdy golkiper Barcy nie został jeszcze ani razu zmuszony do interwencji.

W 83. minucie wynik podwyższył Philippe Coutinho, któremu asystował Jordi Alba. Zespół z Vitorii został pogrążony w doliczonym czasie gry przez Lionela Messiego. Argentyńczyk zaskoczył bramkarza gości po raz drugi (90+2’) dzięki dograniu od Luisa Suareza.

Debiuty w katalońskich barwach

W meczu Barcy przeciwko Deportivo Alaves w składzie mistrza Hiszpanii debiutowało dwóch nowych piłkarzy. Pierwszy z nich to Brazylijczyk – Arthur Melo, kupiony za kwotę 31 milionów euro z Grêmio Porto Alegre. Drugim nowym nabytkiem debiutującym w tym spotkaniu był Arturo Vidal, który przeszedł do FC Barcelona z Bayernu Monachium. Duma Katalonii zapłaciła za Chilijczyka 18 milionów euro. W 77. minucie murawę opuścił Ousmane Dembele, dzięki czemu swój pierwszy występ w barwach Blaugrany zaliczyć mógł Arthur Melo. Z kolei Arturo Vidal zawitał na boisku w 85. minucie, zastępując Sergio Busquetsa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!