Szósty gol Messiego, trzeci remis, czwarty mecz bez wygranej – 8. kolejka

Barcy znów nie udało się zgarnąć kompletu punktów w Primera Dvision. Tym razem Katalończycy zremisowali 1:1 z Valencia CF. Gospodarze spotkania na Estadio Mestalla objęli prowadzenie już 2. minucie po strzale Ezequiela Garay’a. Ekipa Ernesto Valverde wyrównała jeszcze w pierwszej połowie meczu, jednak gol Lionela Messiego był jedynym pozytywnym akcentem ze strony Blaugrany.

Utrata gola tuż po gwizdku

Valencia bardzo szybko zdobyła przewagę nad gośćmi z Barcelony. W 2. minucie gospodarze dośrodkowywali z rzutu różnego i niefortunną interwencją wykazał się Gerard Pique. Błąd obrońcy został skutecznie wykorzystany przez Ezequiela Garay’a, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce ter Stegena. Barca nie dała sobie jednak podciąć skrzydeł i czekała na swoją szansę, próbując doprowadzić chociażby do wyrównania. Valencia też nie próżnowała i miała kilka okazji do podwyższenia wyniku. Geoffrey Kondogbia posłał piłkę obok bramki, a strzał Michy Batshuayi’ego został obroniony przez golkipera Blaugrany. Nadzieję Barcy przywrócił w 23. minucie Lionel Messi, który skonstruował przyjemną dla oka akcję z udziałem Luisa Suareza, po czym oddał precyzyjny strzał na bramkę i wyrównał na 1:1.

Kontuzja w szeregach Valencii

W 12. minucie boisko opuścił kontuzjowany Goncalo Guedes, którego zastąpił Denis Czeryszew. Przez taki obrót wydarzeń Valencia nie była w stanie grać tak efektywnie jak na początku spotkania. Choć podopiecznym Torala nadal nie brakowało okazji do umieszczenia futbolówce w siatce rywali. W 39. minucie swoich sił próbował Jose Gaya, który minimalnie chybił.

Trzeci remis w tym sezonie

W drugiej połowie obie drużyny usilnie próbowały znaleźć okazję do strzelenia gola mogącego zapewnić zwycięstwo i komplet punktów. W 48. minucie na bramkę ter Stegena sprzed pola karnego strzelał Czeryszew, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką. Lionel Messi mógł się wpisać na listę strzelców po raz drugi, gdy uderzał z ostrego kąta, jednak niezbędnymi umiejętnościami popisał się Neto.

FC Barcelona zremisowała po raz trzeci w tym sezonie, a po raz czwarty z rzędu nie zapisała na swoim koncie ligowej wygranej. Aktualnie Blaugrana zajmuje drugie miejsce w tabeli Primera Divison z wynikiem 15 punktów i bilansem bramkowym 19:9. Jednopunktową przewagę nad Barcą ma Sevilla FC.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!