Triumf na Camp Nou, Messi królem rzutów wolnych i Barca krok bliżej do mistrzostwa kraju – 27. kolejka

FC Barcelona pozbierała się po ostatnim remisie na wyjeździe i wygrała jedno z najważniejszych spotkań w tym sezonie Primera Division. Katalończycy pokonali na własnym boisku 1:0 wicelidera tabeli – Atletico Madryt. Oznacza to, że ekipa Ernesto Valverde jest coraz bliżej sięgnięcia po tytuł mistrza kraju.

Strzeleckie popisy Lionela Messiego

FC Barcelona już od pierwszych minut spotkania postanowiła w znacznym stopniu kontrolować grę. Przejęcie inicjatywy przez gospodarzy sprawiło, że większość akcji była rozgrywana na połowie piłkarzy z Madrytu. Obrona gości na Camp Nou sprawnie radziła sobie z atakami Katalończyków, jednak pozostali oni bezradni wobec strzału z rzutu wolnego Lionela Messiego. Argentyńczyk uderzył z 25. metra, a piłka otarła się o palce Jana Oblaka i wpadła do siatki. To już piąty w tym roku (trzeci z rzędu!) gol Messiego uzyskany bezpośrednio z rzutu wolnego, dzięki czemu gwiazdę Barcy bez wątpienia można określić mianem króla rzutów wolnych.

Inicjatywa w rękach przeciwnika

Przed przystąpieniem do konfrontacji z Dumą Katalonii Atletico Madryt miało pięć punktów starty do lidera rankingu. Ekipa Diego Simeone nie mogła sobie pozwolić na przegraną, jeśli chciała poważnie postarać się o mistrzostwo. W pierwszej połowie goście z Madrytu byli mało aktywni w ataku, ponieważ musieli mocno skupić się na odparowywaniu ataków gospodarzy spotkania. W drugiej połowie zawodnicy Atletico stali się nieco bardziej widoczni na boisku. Choć Barca oddała przeciwnikowi inicjatywę, doskonale spisywała się w grze obronnej, pozbawiając szans na strzelenie gola takich snajperów jak Antoine Greizmann czy Diega Costa. Simeone chciał ożywić nieco grę i zdecydował się na wprowadzenie nowych zawodników, wobec czego na boisko weszli Angel Correa i Kevin Gameiro. Niestety postawienie wszystkiego na jedną kartę również się nie sprawdziło i nie przełożyło się choćby na wyrównanie wyniku. Atletico Madryt nie stworzyło żadnego większego zagrożenia pod bramką ter Stegena.

Barca coraz bliżej tytułu mistrza kraju

FC Barcelona zaliczyła wygraną w bardzo ważnym spotkaniu i zwiększyła swoją przewagę nad wiceliderem ze stolicy Hiszpanii. Tytuł mistrza kraju dla Barcy staje się coraz bardziej rzeczywisty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!