Triumf w El Clasico, brak Messiego i hat-trick Suareza – 10. kolejka

FC Barcelona w pierwszym w tym sezonie El Clasico rozgromiła Królewskich 5:1. W składzie Blaugrany w tym meczu brakowało Lionela Messiego, jednak Luis Suarez zrekompensował to katalońskim kibicom, kończąc spotkanie z hat-trickiem na koncie.

El Clasico bez największych gwiazd

Niedzielny mecz między gigantami hiszpańskiej ligi miał być pierwszym od wielu lat El Clasico bez Cristiano Ronaldo, który w tym sezonie zamienił Real Madryt na Juventus. Do niedawna nikt nie spodziewał się jednak, że w szeregach Barcy również zabraknie największej gwiazdy. W czasie konfrontacji Dumy Katalonii z Sevilla FC w poprzedniej kolejce rozgrywek Lionel Messi zderzył się z jednym z zawodników drużyny przeciwnej i w wyniku niefortunnego upadku doznał kontuzji łokcia. Niektórzy przypuszczali, że najważniejszy mecz w Hiszpanii bez tych zawodników będzie słabym widowiskiem. W rzeczywistości Blaugrana zaserwowała nam wysoki poziom piłkarskich emocji.

Szybka dominacja na Camp Nou

Wynik spotkania otworzył w 11. minucie Philippe Coutinho, któremu asystował Jordi Alba. W 30. minucie swój pierwszy krok na drodze po hat-tricka postawił Luis Suarez, którego sfaulował Raphael Varane. Urugwajczyk pewnie wykorzystał rzut karny.

Piękna gra Katalończyków

Królewskim udało się strzelić gola kontaktowego po zamianie stron. W 50. minucie Marcelo pokonał ter Stegena strzałem z okolic 5. metra. Światełko w tunelu Los Blancos szybko zgasili gospodarze Camp Nou. W 77. minucie na liście strzelców po raz kolejny pojawił się Luis Suarez. Sergi Roberto sprawnie dośrodkował piłkę w pole karne Realu, a Suarez skierował futbolówkę głową do bramki Courtoisa. Urugwajczyk skompletował hat-tricka w 83. minucie. W tej akcji ponownie asystował mu Sergi Roberto. Piątą bramkę dla Barcy strzelił jeden z tegorocznych nabytków katalońskiego klubu – Arturo Vidal. Asystował mu Ousmane Dembele.

Na szczycie tabeli

Po El Clasico ekipa Ernesto Valverde utrzymuje się na pierwszym miejsce w tabeli Primera Division z wynikiem 21 punktów i bilansem bramkowym 28:12. Duma Katalonii ma aktualnie siedem punktów przewagi nad Los Blancos. Bohater El Clasico – Luis Suarez – w tym sezonie strzelił już siedem goli, z czego trzy z rzutów karnych.

Piękny gest Pique

Innym bohaterem niedzielnego meczu został Gerard Pique. Hiszpański stoper udowodnił, że nawet podczas zaciętej rywalizacji między Barcą a Realem można zachować klasę. Po jednym z fauli Ramosa kibice Dumy Katalonii wykrzykiwali w jego stronę wulgarne hasła. Pique uniósł palec i tym gestem dał sympatykom jego zespołu do zrozumienia, że tego rodzaju zachowanie nie ma nic wspólnego ze zdrowymi piłkarskimi emocjami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!