Trudne starcie w Madrycie, uratowane punkty i czwarty remis w tym sezonie – 13. kolejka

Ekipa Ernesto Valverde znów nie miała przed sobą łatwego zadania. Katalończycy niemalże odnotowali kolejną w tym sezonie porażkę, jednak honor drużyny w czasie rozgrywanego w stolicy Hiszpanii meczu uratował Osumane Demebele, który w 90. minucie strzelił gola na 1:1.

Czwarty remis Barcy

Wielu kibiców obserwujących rozgrywki La Liga nie kryje swojej irytacji faktem, że w ostatnim czasie w najważniejszej hiszpańskiej lidze brakuje zdecydowanego lidera. Najlepsi przegrywają z najsłabszymi, faworyci jednego razu imponują, a kiedy indziej grają bez werwy. Do tej pory w tym sezonie ligowy FC Barcelona odnotowała siedem zwycięstw, cztery remisy i dwie porażki.

Pierwsza połowa bez bramek

24 listopada na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły z najwyższej europejskiej półki, jednak w czasie tego spotkania nie uświadczyliśmy piłkarskich emocji na najwyższym poziomie. W pierwsze połowie działo się naprawdę niewiele. Wśród zawodników Atletico Madryt swoich sił próbował przede wszystkim Antoine Griezmann, jednak chęci francuskiego napastnika nie znalazły odzwierciedlenia w bramkach na koncie jego drużyny. Starań nie można też odmówić Lionelowi Messiemu, który po raz pierwszy zaatakował bramkę rywali w 23. minucie, jednak jego strzał z dystansu okazał się mocno niecelny. W 41. minucie Argentyńczyk po raz kolejny chybił z rzutu wolnego.

Pojedyncza wymiana goli

W drugiej połowie gospodarze meczu wydawali się mocno zdeterminowani, by sięgnąć po komplet punktów. W 60. minucie po raz kolejny swoich sił próbował Griezmann, który z prawej strony dograł do Diego Costy, jednak do wykończenia tej akcji nie dopuścił Gerard Pique. Diego Costa trafił na listę strzelców kwadrans później. W 77. minucie Antoine Griezmann dośrodkował z rzutu karnego, a hiszpański napastnik wyskoczył do piłki i oddał strzał głową, z którym ter Stegen sobie nie poradził.

Blaugrana doprowadziła do remisu rzutem na taśmę. Honor Barcy uratował Ousmane Demebele, któremu asystował Lionel Messi.

Po remisie z Atletico Madryt podopieczni Ernesto Valverde stracili pozycję lidera rankingu Primera Division. Aktualnie FC Barcelona zajmuje drugie miejsce w tabeli z wynikiem 25 punktów i bilansem bramkowym 35:19. Na czele rankingu znajduje się Sevilla FC z wynikiem 26 punktów i bilansem bramkowym 25:14.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!