Trudny przeciwnik, dwa gole na wyjeździe i powrót zwycięskiej Barcy – 24. kolejka

Po dwóch niespodziewanych remisach FC Barcelona powoli wraca do formy, o czym świadczy zwycięstwo 2:0 z SD Eibar. Gospodarze spotkania na Estadio Municipal de Ipurua od początku grali zaciekle, jednak zabrakło przede wszystkim skuteczności. Skrzętnie wykorzystali to Katalończycy, którzy prowadzili już od 16. minuty, a dwie minuty przed zakończeniem drugiej połowy ustalili ostateczny wynik.

Barca na prowadzeniu

SD Eibar to nie byle jaki przeciwnik. Zespół z Kraju Basków od 20 listopada zaliczył tylko jedną porażkę – w konfrontacji z Atletico Madryt. Gospodarze sobotniego meczu nie zamierzali też zapewnić łatwych warunków liderowi tabeli Primera Division. Zawodnicy SD Eibar od pierwszych minut grali bardzo energicznie, ale to Katalończycy w 16. minucie otworzyli wynik spotkania. Lionel Messi znakomicie podał prostopadle w pole karne do Luisa Suareza, który najpierw pokonał bramkarza, a potem wbił piłkę do pustej siatki. Później Urugwajczyk chciał się odwdzięczyć za asystę Messiemu, jednak Leo trafił tylko w słupek.

Walka gospodarzy o punkty

Jednobramkowa przewaga Barcy nie załamała gospodarzy spotkania. Piłkarze SD Eibar nadal prezentowali solidną formę. Blisko wyrównania był Fabian Orellana, którego aktywność w tym meczu zasługiwała na szczególną uwagę. Chilijczyk próbował uderzyć technicznie sprzed pola karnego, ale jego próba skończyła się trafieniem w poprzeczkę.

Czerwona kartka i podwyższenie wyniku

Ekipa z Kraju Basków miała możliwość doprowadzenia do remisu, bowiem FC Barcelona grała lepiej niż w dwóch poprzednich meczach, aczkolwiek nie był to najwyższy poziom, na jaki stać podopiecznych Ernesto Valverde. Gospodarze sami przekreślili szansę na zdobycie punktów w tej kolejce. Wspominany już Fabian Orellana w krótkim czasie został ukarany dwoma żółtymi kartkami. Chilijski napastnik najpierw niepotrzebnie sfaulował jednego z Katalończyków, a później celowo wybił piłkę po gwizdku arbitra. W konsekwencji musiał opuścić boisko w 66. minucie.

Przewaga liczebna pozwoliła Barcy całkowicie przejąć kontrolę nad grą. W 88. wynik na 2:0 podwyższył Jordi Alba.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!