Walka gospodarzy, znakomita forma ter Stegena i kolejny gol na koncie Paulinho – 10. kolejka

W 10. kolejce Pimera Divison FC Barcelona zagrała na wyjeździe przeciwko Athletic Bilbao i wygrała 2:0. Kolejny komplet punktów na koncie Barcy sprawił, że Duma Katalonii wzmocniła swoją pozycję lidera rankingu. Bramki strzelali Lionel Messi oraz Paulinho.

Próby baskijskich piłkarzy

FC Barcelona od początku była faworytem tego spotkania, mającym na koncie osiem zwycięstw i jeden remis. Baskijski klub przed meczem z Barcą zajmował jedenastą pozycję w Primera Division. Choć gospodarze startowali ze zdecydowanie gorszej pozycji, próbowali pozostać nieugięci przed piłkarzami z Barcelony. Marc-Andre ter Stegen mógł się poczuć zagrożony w 17. minucie, kiedy pięknym strzałem swoich sił próbował Aritz Aduriz. Hiszpański piłkarz miał też świetną okazję do strzelenia gola kilka minut później, jednak trafił prosto w golkipera gości.

Otwarcie wyniku spotkania

Wynik mecz w 21. minucie miał również szansę otworzyć Lionel Messi, jednak po strzale Argentyńczyka piłka uderzyła w słupek. Messi zrehabilitował się w 36. minucie, kiedy posłał futbolówkę do siatki rywali po dośrodkowaniu od Jordiego Alby.

Żółte kartki i walka Athletic Bilbao

Athletic próbował wyrównać w drugiej połowie meczu. Mógł to zrobić między innymi Raul Garcia, ale jego próba skończyła się na kontakcie piłki z poprzeczką. Gospodarze spotkania robili wszystko co w swojej mocy, by zagrozić bramce przyjezdnych. Zawodnicy Barcy często faulowali, żeby powstrzymać szarżę swoich konkurentów. Żółtym kartonikiem wśród Katalończyków zostali ukarani: Sergio Busquets (47’), Gerard Pique (63’), Paulinho (75’) oraz Samuel Umtiti (81’). W gronie gospodarzy ukarany został tylko jeden piłkarz – Ander Iturraspe (41’). Na pochwałę zasługuje forma ter Stegena, który znakomicie bronił każdy strzał baskijskich zawodników.

W doliczonym czasie gry (90+2’) szanse na remis przekreślił Paulinho, który ustalił wynik meczu na 2:0.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!