Wysoka forma na własnym boisku, Messi coraz bliżej korony i kolejny popis Paulinho – 18. kolejka

FC Barcelona nie miała żadnych problemów z pokonaniem Levante UD w niedzielnym spotkaniu na Camp Nou. Duma Katalonii zwyciężyła 3:0. Wynik meczu 18. kolejki Primera Division w 12. minucie otworzył Leo Messi, w 38. minucie dwubramkową przewagę gospodarzom dało trafienie Luisa Suareza, a w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Paulinho.

Ospały początek i przyspieszenie tempa gry

Początek meczu mógł się wydawać nieco senny, a poziomy obu drużyn zdawały się być wyrównane. Taki stan rzeczy zmienił się w 12. minucie, gdy gospodarze objęli prowadzenie po bramce Lionela Messiego. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę głową zgrał Jordi Alba. Futbolówka trafiła pod nogi Messiego i choć Argentyńczyk uderzył nieczysto, piłka wpadła do bramki, dając Barcy prowadzenie.

Zmarnowane szanse

Dwie minuty po golu Messiego szansę na podwyższenie wyniku miał Luis Suarez, który uderzał z okolic siódmego metra. Jednak w tej sytuacji świetnie zachował się Oier Olazabal, który w porę interweniował. Do zdobycia gola kilka okazji mieli również piłkarze Levante UD. W 19. minucie swoich sił próbował Ivi Lopez. Po strzale hiszpańskiego napastnika piłka odbiła się od jednego z obrońców gospodarzy spotkania i minęła bramkę. Sześć minut później Suarez ponownie miał szansę dać większą przewagę Katalończykom. Urugwajczykowi nie udało się dobić obronionego przez Olazabala strzału Ousmane Dembele.

Suarez na liście strzelców

Luis Suarez zrekompensował się kolegom z drużyny w 38. minucie. Urus znakomicie przyjął piłkę od Sergi Roberto i uderzył pod poprzeczką, zdobywając tym samym efektowną bramkę. Przed zejściem do szatni Barca mogło jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarza gospodarzy. W 42. minucie swojej szansy nie wykorzystał Ivan Rakitić, który chybił o centymetry. Dwie minuty później z trudnej pozycji strzelał Messi, lecz trafił prosto w Olazabala.

Próby ze strony Levande UD

Na początku drugiej połowy oblicze meczu próbowali zmienić zawodnicy Levante UD. W 47. minucie strzał Ivi Lopeza rewelacyjnie obronił Marc-Andre ter Stegen. W 65. minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem nie udało się przełożyć na bramkę Shaquelowi Moore’owi.

Paulinho w doliczonym czasie gry

Gospodarze wielokrotnie próbowali atakować bramkę Levante UD, jednak długo nie byli w stanie podwyższyć wyniku. Olazabal musiał interweniować dopiero w 71. minucie, gdy Suarez próbował zapisać na swoim koncie drugiego gola w tym spotkaniu. W doliczonym czasie gry podanie Messiego wykończył Paulinho, ustalając wynik konfrontacji na 3:0.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!