Imponująca gra Barcy, kolejne zwycięstwo i Messi bohaterem na Camp Nou – 31. kolejka

Po ostatnim remisie z Sevilla FC Duma Katalonii zgarnęła komplet punktów. Barca wygrała 3:1 z CD Leganes, a bohaterem spotkania został Lionel Messi, który zaliczył hat-tricka, tym samym umacniając swoją pozycję lidera rankingu strzelców w La Liga.

Zmarnowane okazje i otwarcie wyniku

Zwycięstwo z CD Leganes to kolejny krok, który przybliżył Katalończyków do mistrzowskiej korony. Gospodarze spotkania dominowali już od pierwszych minut. Swoich sił próbowali między innymi Philippe Coutinho i Gerard Pique. Brak goli na początku spotkania wynikał z poprawnych interwencji Pichu Cuellara oraz nieprecyzyjności strzałów podopiecznych Ernesto Valverde. Mocnym zawodem dla wielu był występ Luisa Suareza, który nie wykorzystał swoich okazji do umieszczenia piłki w siatce przeciwników. W 19. minucie Urus z okolic 3. metra trafił prosto w bramkarza Pepineros. Na szczęście znakomitą formą popisał się Lionel Messi, który otworzył wynik meczu w 27. minucie efektownym strzałem z rzutu wolnego. Nieodpowiednio ustawiony Pichu Cuellar nie był w stanie poradzić sobie z obroną precyzyjnego uderzenia argentyńskiego napastnika.

Messi w formie

Kilka minut po debiutanckim w tym spotkaniu golu Messi przyjął w polu karnym podanie od Philippe Coutinho. Lider tabeli strzelców Primera Division przebiegł kilka metrów z piłką i oddał celny strzał z okolic 11. metra (32’).

Aktywność Pepineros

W drugiej połowie goście na Camp Nou stali się nieco bardziej aktywni. W 49. minucie blisko strzelenia kontaktowej bramki był Claudio Beauvue. W 67. minucie precyzji zabrakło Darko Brasanacowi. W międzyczasie Katalończycy też nie próżnowali. Szansę na podwyższenie wyniku zmarnował Pique. Gościom udało się złapać kontakt w 68. minucie. Nabil El Zhar otrzymał piłkę przed polem karnym i starannie przymierzył się do strzału, posyłając piłkę do siatki tuż przy słupku.

Skuteczność Messiego

Wynik 2:1 nie wpłynął na pogorszenie gry Katalończyków, którzy doskonale zdawali sobie sprawę, że pojawili się na płycie boiska, by zgarnąć komplet punktów. W 81. minucie po raz kolejny chybił Suarez. Znacznie lepszą skutecznością wykazał się Messi, który w 87. minucie strzelił z sześciu metrów, kompletując hat-tricka i ustalając ostateczny wynik spotkania. Argentyńczyk w tym sezonie uzbierał już na swoim koncie 29 bramek.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!