Jubileuszowy gol Messiego, widowiskowa gra Suareza i szansa dla Coutinho – 19. kolejka

Fani Blaugrany mają kolejny powód do radości. W spotkaniu 19. kolejki Primera Division 2018/2019 Barca bez problemu poradziła sobie z SD Eibar, wygrywając na Camp Nou 3:0. Podczas tego meczu Messi strzelił jubileuszowego gola – Argentyńczyk 400 razy umieścił piłkę w siatce w ramach rozgrywek najwyższej ligi hiszpańskiej. Bohaterem spotkania został Luis Suarez, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców oraz asystował przy golu Messiego.

Gol i próby Suareza

Początkowo mecz był w miarę wyrównany. Piłkarze z Eibar dość często pojawiali się na połowie gospodarzy, jednak nie byli w stanie skonstruować akcji, która stanowiłaby wyzwane dla ter Stegena. Ernesto Valverde postanowił w tym spotkaniu dać szansę Coutinho, wystawiając go w wyjściowym składzie. Brazylijczyk nie zawiódł i świetnie rozegrał piłkę z Suarezem, który w 19. minucie strzałem na dalszy słupek zaskoczył Asiera Riesgo i otworzył wynik spotkania. Kilka minut później Urugwajczykowi prawie udało się podwyższyć rezultat. Ivan Rakitić zagrał do Suareza, który stanął przed szansą strzelenia drugiego gola w sytuacji sam na sam z Riesgo, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Świetna forma Katalończyków

W drugiej połowie na liście strzelców pojawił się Lionel Messi, dla którego był to gol nr 400 w rozgrywkach Primera Division. W tej akcji także brał udział Luis Suarez, który znowu znakomicie rozegrał piłkę z Coutinho, a później podał do Messiego. Argentyńczyk oddał precyzyjny strzał na dalszy słupek, zwiększając prowadzenie nad SD Eibar.

W 56. minucie Suarez miał szansę na strzelenie kolejnego gola, lecz trafił prosto w bramkarza gości. Dwie minuty później do akcji znowu wkroczył Messi. Strzał Argentyńczyka sprawnie obronił Asier Riesgo.

W 59. minucie Luisowi Suarezowi w końcu udało się ustrzelić dublet. Sergi Roberto wznowił grę z autu i podał do Suareza. Urugwajczyk oddał strzał z ostrego kąta i strzelił gola na 3:0 dla Dumy Katalonii.

Sytuacja w tabeli po 19. kolejce

FC Barcelona dzielnie utrzymuje pozycję lidera Primera Division z wynikiem 43 punktów i bilansem bramkowym 53:20. Ekipa Ernesto Valverde ma pięć punktów przewagi nad Atletico Madryt i dziesięć punktów przewagi nad Sevilla FC.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!