Kiedy Gran Derbi?

Dla kibiców w rozgrywkach Primera Division jednym z najbardziej emocjonujących momentów jest konfrontacja między dwoma gigantami hiszpańskiej ligi – FC Barcelona i Realem Madryt. Rywalizacja znana w Hiszpanii jako El Clásico, a przez fanów piłki nożnej często określana mianem Gran Derbi, ma swój początek w 1902 roku, gdy kluby zmierzyły się ze sobą po raz pierwszy. Kiedy w tym sezonie Blaugrana spotka się na boisku z Królewskimi? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Jak to się zaczęło?

Barca pierwszy raz skonfrontowała się na boisku z Realem Madryt 13 maja 1902 roku. Rozgrywane w stolicy Hiszpanii spotkanie zakończyło się wygraną Dumy Katalonii 3:1. Katalończycy dysponowali wówczas większym doświadczeniem, a ponadto mieli w swoich szeregach aż sześciu zagranicznych piłkarzy, czyli o trzech więcej niż drużyna rywali.

El Clásico w sezonie 2018/2019

W tym sezonie na pierwsze starcie Barcy z Realem Madryt musimy poczekać do października. Zespoły zmierzą się w 10. kolejce Primera Division (28.10) na Camp Nou. Drugie spotkanie zostanie rozegrane w ramach 26. serii na Santiago-Bernabeu 2 marca 2019 roku. Największą ciekawostką tego sezonu jest fakt, że El Clásico zostanie rozegrane po raz pierwszy od 2009 roku bez Cristiano Ronaldo w składzie Królewskich. Jak zapewne wiadomo wszystkim fanom piłki nożnej, Portugalczyk przeszedł latem do Juventusu.

fot. https://mannennieuws.nl/real-madrid-vs-fc-barcelona-live-kijken/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.