Kolejny triumf na Camp Nou, radość kibiców i piętnasty gol Messiego – 17. kolejka

Po ostatniej wygranej 5:0 z Levande UD ekipa Ernesto Valverde nie mogła zawieźć swoich kibiców i zagarnęła kolejny komplet punktów, tym razem pokonując 2:0 Celtę Vigo. Zwycięstwo Dumie Katalonii zapewnili Ousmane Dembele oraz Lionel Messi, który znów umocnił swoją pozycją lidera klasyfikacji strzelców Primera Division 2018/2019, strzelając piętnastego gola w tym sezonie.

Dembele na liście strzelców

Barca nie miała większych problemów, by odnotować na swoim koncie jedenaste w tym sezonie zwycięstwo. Katalończycy od początku mieli przewagę nad rywalami, co z łatwością można było zauważyć obserwując poczynania poszczególnych zawodników. Pewności siebie gospodarzom zdecydowanie dodał szybko zdobyta gol. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu strzelił Osumane Demebele, który skutecznie dobijał po Lionelu Messim. W tym sezonie ligowym francuski napastnik strzelił już siedem goli.

Kolejne próby i podwyższenie wyniku

Po raz kolejny groźnie pod bramką Celty zrobiło się w 32. minucie, jednak sędzia wypatrzył Suareza na spalonym, przerywając gwizdkiem akcję, która mogła zakończyć się podwyższeniem wyniku dla Barcy. Podopiecznym Ernesto Valverde udało się podwyższyć wynik jeszcze w pierwszej połowie. W 45. minucie Jordi Alba znakomicie zagrał do Messiego, a ten przyjął piłkę i posłał ją do siatki rywali z Vigo z okolic 16. metra. Argentyńczyk miał jeszcze szansę na podwyższenie wyniku w doliczonym czasie gry, jednak nieznacznie chybił podczas strzału z rzutu wolnego (90+2’)

Urazy i kontuzje na Camp Nou

Podczas tej piłkarskie konfrontacji oprócz bramek nie brakowało też fauli i bolesnych kontuzji. W 17. minucie ucierpiał Jordi Alba, któremu pomocy musieli udzielić medycy. W 35. minucie znów konieczna była przerwa w grze z powodu poturbowania Ivana Rakiticia. W 37. minucie pomoc medyczna musiała zająć się rozciętym łukiem brwiowym bramkarza Celty Vigo – Rubena Blanco.

Sytuacja Barcy w rankingu Primera Division i klasyfikacji strzelców

22 grudnia na Camp Nou FC Barcelona odnotowała swoje jedenaste zwycięstwo w tym sezonie. Do tej pory Katalończycy mają na koncie również cztery remisy i dwie porażki. Barca wygraną z Celtą Vigo umocniła pozycję na fotelu lidera Primera Division, mając aktualnie 37 punktów, co oznacza trzy punkty przewagi nad Atletico Madryt oraz pięć punktów przewagi nad Sevilla FC i osiem punktów przewagi nad Realem Madryt.

Na uwagę zasługuje także Lionel Messi, który podczas konfrontacji z Celtą Vigo strzelił swojego piętnastego gola w tym sezonie. Argentyńczyk z dumą zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców Primera Division 2018/2019. Godnymi pochwały wynikami mogą się pochwalić też inny zawodnicy Dumy Katalonii – Luis Suarez (11 goli, w tym trzy z rzutów karnych) oraz Ousmane Dembele (siedem goli).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!