Koniec klątwy, wspaniały występ Suareza i Messi znów na liście strzelców – 19. kolejka

W spotkaniu 19. kolejki Primera Division Barca zmierzyła się z Realem Sociedad. Duma Katalonii przegrywała 0:2, wobec czego można było przypuszczać, że będzie to kolejna przegrana na Estadio Anoeta w San Sebastian. Jednak piękny występ w tym spotkaniu zaliczył Luis Suarez, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Do strzeleckich popisów Urugwajczyka po jednym golu dołożyli Paulinho i Messi, co zaowocowało zwycięstwem lidera Primera Division 4:2.

Klątwa, którą przerwał Ernesto Valverde

W ostatnich latach FC Barcelona nie miała łatwo na Estadio Anoeta w San Sebastian. Pomijając niedzielną konfrontację z Realem Sociedad, Katalończycy poprzedni raz wygrali na tym obiekcie w 2007 roku. Siedem kolejnych spotkań zakończyło się pięcioma porażkami i dwoma remisami. Tę klątwę Dumie Katalonii udało się przełamać dopiero pod okiem Ernesto Valverde.

Przewaga gospodarzy i błąd sędziego

Real Sociedad przed meczem z Barcą zajmował 13. lokatę w tabeli. Baskowie nie przejęli się swoją gorszą sytuacją i ruszyli z impetem na bramkę ter Stegena. Dynamiczny atak dał w efekcie gospodarzom dwubramkowe prowadzenie po 34 minutach meczu. Pierwszym strzelcem został Willian Jose, który bez problemy wykorzystał świetną centrę Xabiego Prieto i głową skierował piłkę do siatki. Drugą bramkę strzelił Juanmi, któremu asystował Sergio Canales. Wynik mógł być wyższy, jednak sędzia błędnie podyktował rzut wolny.

Kontaktowa bramka Barcy

Duma Katalonii złapała kontakt jeszcze przed zejściem do szatni. W pole karne gospodarzy dostał się Luis Suarez. Urus zagrał do Paulinho, który wślizgiem strzelił kontaktową bramkę. Dla Brazylijczyka był to ósmy gol na koncie w tym sezonie.

Znakomita forma Luisa Suareza

Luis Suarez w pierwszej połowie zaliczył świetną asystę, aczkolwiek dopiero po zamianie stron pokazał, na co go stać. Urugwajczyk w 50. minucie popisał się technicznym strzałem z narożnika pola karnego. Asystował mu Lionel Messi. Ta piękna bramka dała wyrównanie Dumie Katalonii. Suarez nie zakończył na tym swoich popisów. W 71. minucie zdobył gola dającego przewagę Katalończykom. Bramkarz gospodarzy wybił piłkę na 40. Metr, gdzie pojedynek główkowy wygrał Thomas Vermaelen, tym samym zaliczając asystę przy kolejnym golu Luisa Suareza. Szanse Realu Sociedad ostatecznie przekreślił w 85. minucie Lionel Messi, który trafił z rzutu wolnego z okolic 30. metra.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!