Kontrowersyjny hat-trick i udany debiut w barwach Barcy – 3. kolejka

barcelona espanyol

W 3. kolejce Primera Division Barca rozgromiła na Camp Nou Espanyol Barcelona 5:0. Lionel Messi zanotował na swoim koncie hat-tricka, a przy trafieniu Luisa Suareza asystował Ousmane Dembele. Zawodnik kupiony za 105 milionów euro zaliczył udany debiut w barwach Dumy Katalonii.

FC Barcelona wygrała derby

Pierwsza bramka meczu jest sprawą dość kontrowersyjną. Brakiem czujności wykazał się sędzia liniowy. Arbiter zaliczył gola strzelonego przez Messiego po podaniu od Ivan Rakitića, mimo że Argentyńczyk znajdował się na spalonym. Nie miało to jednak większego znaczenia dla przebiegu spotkania, ponieważ w 35. minucie Messi ponownie posłał piłkę do siatki Espanyolu. W ten sposób gwiazda Barcy podwyższyła wynik na 2:0. Na kolejne gole kibice znajdujący się na trybunach Camp Nou musieli poczekać do drugiej połowy. W 67. minucie po raz kolejny swoim talentem zaimponował Lionel Messi, który skierował piłkę do bramki płaskim strzałem z 10. metra. Choć zawodnicy Espanyolu próbowali odrobić straty, Barca cały czas była skuteczniejsza. W 87. minucie po dośrodkowaniu z rzutu różnego świetnym strzałem głową wykazał się Gerard Pique. Na sam koniec spotkania (90’) Luis Suarez przyczynił się do pięciobramkowej przewagi gospodarzy. Asystował mu Ousmane Dembele, który w tym meczu debiutował w barwach FC Barcelona.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!