Marcin Bułka blisko kontraktu z Barçą!

marcin bułka

Źródła donoszą, że młody bramkarz z Polski jest bliski podpisania umowy z FC Barceloną. Po zdolnego zawodnika zgłosił się jednak również londyński klub Chelsea.

W każdym z tych klubów wychowanek słynnej warszawskiej akademii – FC Barcelona Escola Varsovia, był wcześniej na testach, podczas których miał okazję przekonać do siebie trenerów.

W stolicy Anglii niespełna siedemnastoletni bramkarz trenował w kwietniu. Były to głównie ćwiczenia z zespołem U-19, ale także trening pod okiem Guusa Hiddinka z zawodnikami grającymi w Premier League. Marcin wywarł naprawdę dobre wrażenie na tle pierwszej drużyny, która chętnie go chwaliła.

Doświadczeni koledzy właściwie od razu przyjęli Marcina jak swojego. To najpewniej zasługa dojrzałości Polaka. Umie świetnie radzić sobie ze stresem, do tego bardzo dobrze mówi po angielsku i niemiecku.

Barcelona z kolei zaprosiła Bułkę do La Masii dwa razy i to ten klub wydaje się bliżej podpisania umowy z nastolatkiem. Na początku jednak wysłali do Polski koordynatora szkolenia bramkarzy.  Sztab szkoleniowy młodzieżowego zespołu katalońskich mistrzów obserwował Marcina na zgrupowaniu zimowym w Rybniku.  Po testach w Barcelonie hiszpańskie media zachwyciły się zdolnym Polakiem .

Prezes FCB Escola Varsovia, Wiesław Wilczyński, twierdzi, że oprócz świetnych umiejętności bramkarskich Bułki to właśnie kwestie pozaboiskowe zwróciły na niego uwagę słynnych klubów. „To inteligentny chłopak ukierunkowany na cele sportowe” – powiedział Wilczyński.

Update: najnowsze wieści mówią, że Bułka odrzucił ofertę gry w rezerwach Barcelony. Młody bramkarz podpisał kontrakt z Chelsea Londyn. „Anglicy wykazali się większą determinacją od Hiszpanów” – skomentował decyzję Marcina prezes FCB Escola Varsovia.

 

fot. http://sport.interia.pl/pilka-nozna/news-marcin-bulka-przed-zyciowa-decyzja-chelsea-czy-fc-barcelona,nId,2212719

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.