Niezaliczony gol Suareza, strata punktów i festiwal żółtych kartek – 14. kolejka

Remis 2:2 to rezultat meczu Barcelony z Celtą Vigo, rozgrywanym w ramach 14. kolejki Primera Division. W pierwszej połowie spotkania, przy wyniku 1:1, piłkę do bramki posłał Suarez. Sędzia nie uznał gola Urugwajczyka, mimo że nie był on na spalonym. To już drugi mecz z rzędu, gdy Duma Katalonii remisuje i traci punkty przez niefortunną decyzję sędziego.

Nie obyło się bez błędów

Przy okazji relacji zmagań Barcy w 13. kolejce tegorocznych rozgrywek ligowych pisaliśmy, że to właśnie w Primera Division odnotowuje się największą liczbę błędów sędziowskich. W ostatnim spotkaniu z Valencią sędzia nie zaliczył bramki Lionela Messiego, mimo że futbolówka przekroczyła linię bramkową. Nie trzeba było długo czekać, by powtórzył się podobny błąd. Tym razem nie został uznany gol Suareza, który po podaniu od Messiego umieścił piłkę w siatce rywali. Sędzia odgwizdał spalonego, choć powtórki ewidentnie udowodniają, że urugwajski napastnik był na czystej pozycji.

Pierwsza żółta kartka i kontuzja

W konfrontacji Barcy z Celtą Vigo emocje, niekoniecznie te do końca pozytywne, byłe obecne już od pierwszych sekund. W czasie starcia w środku pola Luis Suarez pociągnął Sergi Gomeza i wyrwał mu rękę ze stawu barkowego. Hiszpan musiał opuścić boisko, a zawodnik gospodarzy został ukarany żółtą kartką. Gomeza na murawie zastąpił Gustavo Cabral.

Od remisu do remisu

FC Barcelona próbowała zdominować gości, szukając okazji do wysunięcia się na prowadzenie. Jednak to Celta otworzyła wynik spotkania w 20. minucie. Akcję prowadziło dwóch piłkarzy gości. Aspas podał do Gomeza, który próbował pokonać bramkarza, lecz Marc-Andre ter Stegen odbił piłkę nogą. Jednak dobitka Aspasa zapewniła Celcie chwilowe prowadzenie 1:0. Mowa o chwilowym prowadzeniu, bowiem już dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Lionel Messi. Argentyńczykowi asystował Paulinho.

Przed zamianą stron nie oglądaliśmy już żadnych goli. Po przerwie Duma Katalonii objęła prowadzenie za sprawą Luisa Suareza, który wykazał się skutecznym strzałem po podaniu od Jordiego Alby (62’). Goście odpowiedzieli w 70. minucie. Strzałem pod poprzeczkę wynik na 2:2 ustalił Maximiliano Gomez. Asystował mu Iago Aspas, zdobywca pierwszej bramki dla Celty.

Oprócz Luisa Suareza, w szeregach Barcy żółtą kartką został ukarany również Thomas Vermaelen (83’). Gości faulowali zdecydowanie częściej, a żółte kartoniki w ręku sędziego zobaczyli: Facundo Roncaglia (74’), Jozabed (81’), Ruben Blanco (86’), Daniel Wass (87’), Pione Sisto (88’) oraz Hugo Mallo (90+5’).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!