Pedro otrzyma złoty medal

Pedro Rodriguez
Pedro otrzyma złoty medal
5 (100%) 1 vote

Złoty medal za zasługi sportowe? To niezwykłe odznaczenie trafi tym razem do Pedro Rodrigueza. Pedro Eliezer Rodríguez Ledesma, którego kibice dobrze znają jako Pedro urodził się w Santa Cruz na Teneryfie

W klubie i reprezentacji

Zawodnik pełniący obecnie rolę skrzydłowego FC Barcelony początki swojej kariery miał w klubie CD San Sidro na Teneryfie. Od 2004 roku jest zawodnikiem FC Barcelony. Jak podaje La Voz de Tenerife władze rodzinnego miasta Granadilla de Abona pragną docenić jego wkład w historię sportu, nagradzając go wyjątkowym odznaczeniem. Piłkarz jest wielokrotnym reprezentantem Hiszpanii – w reprezentacji strzelił 16 bramek. Był uczestnikiem Mistrzostw Świata w 2010 roku i Mistrzostw Europy w 2012 roku – dwóch imprez, z których Hiszpania wracała z tytułem. Nadanie złotego medalu to ukłon w stronę zawodowej kariery i sportowego rozwoju piłkarza. Rodriguez słynie z czystej gry – zarówno na boisku, jak i poza nim, co niestety coraz częściej należy do rzadkości w świecie sportu. Ogólna postawa i zasługi piłkarza zostaną docenione w szczególny sposób.

Złoty medal Granadilli

Zawodnik FC Barcelony otrzyma złoty medal Granadilli. Odznaczenie zostanie wręczone w trakcie jednej z miejskich uroczystości. Termin imprezy nie jest jeszcze znany – o dacie zadecyduje napięty grafik piłkarza.

Update:

Pedro odebrał złoty medal

W ratuszu w Granadilla de Abona na Teneryfie Pedro Rodríguez otrzymał złoty medal za zasługi sportowe. Zawodnik pojawił się w ratuszu w towarzystwie żony, syna i rodziców. Po odebraniu tego szczególnego wyróżnienia napastnik FC Barcelony i reprezentacji Hiszpanii powiedział: „Jestem dumnym członkiem tej wyspy i mam nadzieję, że będę dobrze reprezentował ją przez wiele lat”. Napastnik nie krył, że wyróżnienie w rodzinnym mieście go bardzo cieszyło. Po otrzymaniu medalu i wpisaniu się do księgi odznaczeń, Pedro wyszedł na balkon ratusza, a następnie udał się do ludzi czekających na placu González Mena.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.