Pedro otrzyma złoty medal

Pedro Rodriguez

Złoty medal za zasługi sportowe? To niezwykłe odznaczenie trafi tym razem do Pedro Rodrigueza. Pedro Eliezer Rodríguez Ledesma, którego kibice dobrze znają jako Pedro urodził się w Santa Cruz na Teneryfie

W klubie i reprezentacji

Zawodnik pełniący obecnie rolę skrzydłowego FC Barcelony początki swojej kariery miał w klubie CD San Sidro na Teneryfie. Od 2004 roku jest zawodnikiem FC Barcelony. Jak podaje La Voz de Tenerife władze rodzinnego miasta Granadilla de Abona pragną docenić jego wkład w historię sportu, nagradzając go wyjątkowym odznaczeniem. Piłkarz jest wielokrotnym reprezentantem Hiszpanii – w reprezentacji strzelił 16 bramek. Był uczestnikiem Mistrzostw Świata w 2010 roku i Mistrzostw Europy w 2012 roku – dwóch imprez, z których Hiszpania wracała z tytułem. Nadanie złotego medalu to ukłon w stronę zawodowej kariery i sportowego rozwoju piłkarza. Rodriguez słynie z czystej gry – zarówno na boisku, jak i poza nim, co niestety coraz częściej należy do rzadkości w świecie sportu. Ogólna postawa i zasługi piłkarza zostaną docenione w szczególny sposób.

Złoty medal Granadilli

Zawodnik FC Barcelony otrzyma złoty medal Granadilli. Odznaczenie zostanie wręczone w trakcie jednej z miejskich uroczystości. Termin imprezy nie jest jeszcze znany – o dacie zadecyduje napięty grafik piłkarza.

Update:

Pedro odebrał złoty medal

W ratuszu w Granadilla de Abona na Teneryfie Pedro Rodríguez otrzymał złoty medal za zasługi sportowe. Zawodnik pojawił się w ratuszu w towarzystwie żony, syna i rodziców. Po odebraniu tego szczególnego wyróżnienia napastnik FC Barcelony i reprezentacji Hiszpanii powiedział: „Jestem dumnym członkiem tej wyspy i mam nadzieję, że będę dobrze reprezentował ją przez wiele lat”. Napastnik nie krył, że wyróżnienie w rodzinnym mieście go bardzo cieszyło. Po otrzymaniu medalu i wpisaniu się do księgi odznaczeń, Pedro wyszedł na balkon ratusza, a następnie udał się do ludzi czekających na placu González Mena.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.