Poprawa formy po przegranej w Pucharze Króla, pogrom na wyjeździe i pięć goli w pół godziny – 20. kolejka

W niedzielę (21.02) Barca zapisała na swoim kolejne zwycięstwo w ramach rozgrywek ligowych. Tym razem Duma Katalonii rozgromiła na wyjeździe Real Betis 5:0. Wszystkie gole padły w drugiej połowie meczu. Wynik spotkania został otwarty przez Ivana Rakiticia. Do wyniku chorwackiego pomocnika po dwie bramki dołożyli Luis Suarez i Lionel Messi.

Real Betis w gotowości na twardego rywala

17 stycznia FC Barcelona zaliczyła pierwszą od pięciu miesięcy porażkę. Piłkarze Ernesto Valverde przegrali w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Króla 0:1 z RCD Espanyol. Oznaczało to, że Katalończycy będą chcieli się szybko zrehabilitować, co uczynili na Estadio Benito Villamarin w Sewilli. Trzeba zaznaczyć, że Real Betis w ostatnim czasie prezentuje futbol na wysokim poziomie. Dlatego gospodarze niedzielnego spotkania nie ulegli presji ze strony lidera Primera Division. Od pierwszych minut konfrontacji zawodnicy Realu Betis bardzo dobrze radzili sobie zarówno w defensywie, jak i ofensywie. W pierwszej połowie Barca miał problem z przełamaniem obrony Andaluzyjczyków, co znikomą liczbą wejść w pole karne i sytuacji zagrażających bramce gospodarzy.

Bramka za bramką na Estadio Benito Villamarin

Sytuacja zmieniła się po zamianie stron, gdy Duma Katalonii zyskała szansę na zdobycie gola w czasie kontrataku. Luis Suarez bardzo ładnie dograł do Ivana Rakiticia, który pokonał w sytuacji sam na sam Antonio Adana. W tym momencie rozpoczął się najgorszy z możliwych dla Realu Betis scenariuszy i prawdziwa parada goli ze strony Katalończyków. Dziesięć minut od pierwszego gola Barca prowadziła już 3:0. Kilka minut po uzyskaniu wyniku 1:0 Sergio Busquets odebrał piłkę na połowie gospodarzy i dograł do Messiego, który bez problemu umieścił piłkę w siatce (64’). Chwilę później Rakitić asystował przy bramce Luisa Suareza. W 80. minucie byliśmy świadkami pięknego rajdu Lionela Messiego i kolejnego gola na jego koncie. Asystował mu Luis Suarez. Panowie znakomicie uzupełniali się na boisku, co podkreśla fakt, że w 89. minucie przy podwyższającym wynik na 5:0 golu Suareza asystował właśnie Messi.

Strzeleckie statystyki

Argentyńczyk po spotkaniu z Realem Betisem ma 19 goli na koncie w tym sezonie. Suarez po 20. kolejce Primera Division uplasował się tuż za jego plecami, z wynikiem 15 bramek. Trzeba jednak nadmienić, że dla Urugwajczyka to już siódmy mecz z rzędu ze strzelonym golem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!