Pożegnanie Iniesty, decydujący gol Coutinho i wygrana na koniec sezonu – 38. kolejka

W ostatnim meczu sezonu FC Barcelona nie miała już zbyt wiele do zwojowania, dlatego najważniejszym wydarzeniem tego wieczoru na Camp Nou było pożegnanie Andresa Iniesty, który rozegrał swoje ostatnie spotkanie w barwach Blaugrany. Ekipa Ernesto Valverde w 38. kolejce Primera Division zwyciężyła 1:0 z Realem Sociedad. Strzelcem decydującej bramki został Philippe Coutinho.

Pożegnanie Iniesty na Camp Nou

Andres Iniesta kadrę juniorską Barcy zasilił w 1996 roku, a wśród seniorów swój pierwszy mecz rozegrał w roku 2002 roku. Hiszpański pomocnik poświęcił całą dotychczasową karierę klubowi z Barcelony. W tym czasie rozegrał 670 spotkań, w tym 16 sezonów ligowych. Dla Dumy Katalonii strzelił 57 goli i zdobył z nią 32 trofea. W trakcie meczu 38. kolejki utalentowany zawodnik pożegnał się z kibicami, którzy przygotowali dla niego szereg transparentów. Media już na początku maja donosiły, że Iniesta porozumiał się z japońskim klubem Vissel Kobe. W ostatnim spotkaniu w barwach Barcy Hiszpan był na boisku do 82. minuty. Pod koniec meczu na murawie zastąpił go Paco Alcacer. Co ciekawe, podczas zejście Inieście za grę dziękowali nie tylko kibice i zawodnicy Barcy, ale również piłkarze Realu Sociedad. Tego wieczoru na Camp Nou frazę „Andres Iniesta” powtórzono wiele razy.

Zwycięstwo dzięki Coutinho

Sezon 2017/2018 FC Barcelona zakończyła skromnym zwycięstwem. Katalończycy nie zaprezentowali najwyższej formy, ale zdecydowanie dominowali na boisko. Baskowie jednak świetnie radzili sobie w defensywie, którą piłkarzom Ernesto Valverde udało się przełamać dopiero 57. minucie. Na listę strzelców jako jedyny w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Brazylijczyk przerzucił sobie piłkę na prawą nogę i silnym uderzeniem z okolic 20. metra posłał piłkę do siatki rywali. Po drodze futbolówka odbiła się jeszcze od słupka.

Messi po raz kolejnym królem strzelców w Primera Division

Na ostatnie 30 minut meczu trener Barcy wprowadził na boisko Lionel Messi, który nieco ożywił grę Katalończyków, jednak nie dołożyć nic do swojego strzeleckiego dorobku w tym sezonie. Sezon 2017.2018 Primera Division Argentyńczyk zakończył piątym już tytułem króla strzelców ligi hiszpańskiej. Tym razem Leo strzelił 34 bramki.

Bilans po sezonie 2017/2018

FC Barcelona zakończyła ten sezon z dorobkiem 93 punktów i przewagę 14 oczek nad wicemistrzem Hiszpanii – Atletico Madryt. Barca wygrała 28 razy, dziewięć razy zremisowała i jeden raz przegrała. Katalończycy strzelili 99 bramek, a stracili 29. To 25. tytuł Mistrza Hiszpanii w historii Blaugrany.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!