Trzy gole w Leganes, ofensywa w świetnej formie i kontuzja Dembele – 20. kolejka

FC Barcelona po 20. kolejce Primera Division nie musi się obawiać o swoją pozycję na fotelu lidera ligowego rankingu. W wygranym 3:1 meczu przeciwko CD Leganes popis swoich umiejętności po raz kolejny zaprezentowali czołowi napastnicy Barcy. Wynik spotkania otworzył Osumane Dembele, później bramkę na 2:1 strzelił Luis Suarez, a ostateczny rezultat w doliczonym czasie gry ustalił Lionel Messi.

Niespodziewane zmiany w podstawowym składzie

W spotkaniu 20. Kolejki Primera Divsion 2018/2019 Ernesto Valverde postawił na kilka dość niesztampowych rozwiązań. W wyjściowym składzie na było Lionela Messiego, za to od pierwszych minut na murawie pojawili się między innymi Carles Alena i Thomas Vermaelen, co stanowiło nie lada zaskoczenie dla kibiców Dumy Katalonii. Zdziwienie wynikało głównie z faktu, że w rundzie jesiennej Katalończycy przegrali z CD Leganes 1:2, a dodatku w Pucharze Króla Pepineros pokonali Real Madryt.

W drodze po zwycięstwo

Gospodarze spotkania od początku chcieli przejąć inicjatywę, co zaowocowało kilkoma godnymi uwagi akcjami. W 9. minucie Ousmane Dembele po podaniu od Suareza zaprezentował piękny rajd prawą stroną boiska, jednak ostatecznie piłkę wybił Recio, przekreślając szanse Barcy na szybkie otwarcie wyniku. Francuz zaimponował kolejnym efektownym dryblingiem dwie minut później, po czym podał do Sergiego Roberto, któremu nie udało się celnie dograć w pole karne rywali.

Ousmane Dembele jako czołowy napastnik Barcy

Ousmane Dembele rozegrał w niedzielę na Camp Nou naprawdę rewelacyjne spotkanie, czym udowodnił, że należy go określać kluczowym elementem ofensywy Barcy. Francuski napastnik jako pierwszy w tym meczu zagościł na liście strzelców w 32. minucie. Asystował mu Jordi Alba. Dembele dał znakomity popis swojego piłkarskiego talentu, jednak w wyniku kontuzji musiał opuścić murawę w 69. minucie. Na jego miejsce szedł Malcom.

Zaskakująca druga połowa

Katalończycy zeszli do szatni z jednobramkową przewagą. Dominacja gospodarzy nie podcięła skrzydeł piłkarzom z Leganes, którym w 57. minucie udało się doprowadzić do wyrównania. Gola na 1:1 strzelił Martin Braithwaite, któremu asystował Youssef En-Nesyri.

Sytuację niecały kwadrans później uratował Luis Suarez, który dobijał obroniony przez Cuellara strzał Lionela Messiego.

Swoją cegiełkę do triumfu Barcy dołożył też sam Leo, który w doliczonym czasie gry (90+2’) mocnym i precyzyjnym strzałem umieścił piłę w siatce CD Leganes. Asystował mu Jordi Alba.

Sytuacja w tabeli po 20. kolejce

Póki co, FC Barcelona może być spokojna o prowadzenie w tabeli Primera Division. Podopieczni Ernesto Valverde zajmują pierwsze miejsce w rankingu z wynikiem 46 punktów i bilansem bramkowym 56:21, tym samym mając pięć punktów przewagi nad Atletico Madryt, dziesięć punktów przewagi nad Realem Madryt i trzynaście punktów przewagi nad Sevilla FC.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!