Walka gospodarzy, znakomita forma ter Stegena i kolejny gol na koncie Paulinho – 10. kolejka

W 10. kolejce Pimera Divison FC Barcelona zagrała na wyjeździe przeciwko Athletic Bilbao i wygrała 2:0. Kolejny komplet punktów na koncie Barcy sprawił, że Duma Katalonii wzmocniła swoją pozycję lidera rankingu. Bramki strzelali Lionel Messi oraz Paulinho.

[su_heading]Próby baskijskich piłkarzy[/su_heading]

FC Barcelona od początku była faworytem tego spotkania, mającym na koncie osiem zwycięstw i jeden remis. Baskijski klub przed meczem z Barcą zajmował jedenastą pozycję w Primera Division. Choć gospodarze startowali ze zdecydowanie gorszej pozycji, próbowali pozostać nieugięci przed piłkarzami z Barcelony. Marc-Andre ter Stegen mógł się poczuć zagrożony w 17. minucie, kiedy pięknym strzałem swoich sił próbował Aritz Aduriz. Hiszpański piłkarz miał też świetną okazję do strzelenia gola kilka minut później, jednak trafił prosto w golkipera gości.

[su_heading]Otwarcie wyniku spotkania[/su_heading]

Wynik mecz w 21. minucie miał również szansę otworzyć Lionel Messi, jednak po strzale Argentyńczyka piłka uderzyła w słupek. Messi zrehabilitował się w 36. minucie, kiedy posłał futbolówkę do siatki rywali po dośrodkowaniu od Jordiego Alby.

[su_heading]Żółte kartki i walka Athletic Bilbao[/su_heading]

Athletic próbował wyrównać w drugiej połowie meczu. Mógł to zrobić między innymi Raul Garcia, ale jego próba skończyła się na kontakcie piłki z poprzeczką. Gospodarze spotkania robili wszystko co w swojej mocy, by zagrozić bramce przyjezdnych. Zawodnicy Barcy często faulowali, żeby powstrzymać szarżę swoich konkurentów. Żółtym kartonikiem wśród Katalończyków zostali ukarani: Sergio Busquets (47’), Gerard Pique (63’), Paulinho (75’) oraz Samuel Umtiti (81’). W gronie gospodarzy ukarany został tylko jeden piłkarz – Ander Iturraspe (41’). Na pochwałę zasługuje forma ter Stegena, który znakomicie bronił każdy strzał baskijskich zawodników.

W doliczonym czasie gry (90+2’) szanse na remis przekreślił Paulinho, który ustalił wynik meczu na 2:0.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!