Wygrana w Walencji, czerwona kartka dla rywala i hat-trick Messiego – 16. kolejka

Barca ostatnio daje swoim kibicom powody do radości. Po wygranym 4:0 meczu z Espanyolem piłkarze z Barcelony odnotowali kolejną wygraną, pokonując na Estadio Ciudad de Valencia 5:0 Levante UD. Lionel Messi zakończył spotkanie z hat-trickiem na koncie, tym samym wysuwając się na pozycję lidera w rankingu strzelców Primera Division.

Próby Levante

Wszyscy zapewne doskonale pamiętają, jak kilka miesięcy temu podopieczni Ernesto Valverde przegrali z Levante UD. W spotkaniu 16. kolejki 2018/2019 Katalończycy postanowili się zrehabilitować za tamtą porażkę i pokonali na wyjeździe Granotas 5:0. Gospodarze meczu na Estadio Ciudad de Valencia mieli szansę, by otworzyć wynik spotkania już w 5. minucie spotkania, jednak piłka po strzale Emmanuela Boatenga odbiła się od ter Stegena.

Barca na prowadzeniu

Później powoli kontrolę nad grą przejmowali zawodnicy Barcy. W 10. minucie po dograniu z rzutu różnego strzałem głową piłkę do bramki Oiera Olazabala próbował skierować Thomas Vermaelen, lecz futbolówka poleciała nad poprzeczką. Minutę później niecelny strzał z dystansu odnotował Lionel Messi. Argentyńczyk chciał otworzyć wynik spotkania w 26. minucie z rzutu wolnego, z których wykonywania jest powszechnie znany. Tym razem Leo trafił prosto w ręce bramkarza Levante.

Jako pierwszy w tym meczu na liście strzelców w 35. minucie pojawił się Luis Suarez, który popisał się kapitalnym strzałem. Asystował mu Lionel Messi. To już jedenasta bramka Urugwajczyka w tym sezonie, dzięki czemu zajmuje on trzecią pozycję w klasyfikacji strzelców Primera Division.

Kolejną bramkę dla Barcy jeszcze w pierwszej połowie spotkania strzelił Lionel Messi, który po podaniu od Sergio Busquetsa bez problemu poradził sobie w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali.

Po zamianie stron wynik podwyższył Lionel Messi, który zaimponował zgromadzonym na Estadio Ciudad de Valenca kibicom mocnym i precyzyjnym uderzeniem. Asystował mu Jordi Alba. W 60. minucie Leo zaliczył hat-tricka, pokonując Olazabala dzięki sprawnemu podaniu od Vidala. W 88. wynik spotkania na 5:0 ustalił Gerard Pique, który z łatwością wykorzystał podanie od Messiego i umieścił piłkę w siatce.

Osłabiony skład Levante

Zespół Paco Lopeza od 76. minuty musiał sobie radzić w osłabionym składzie, ponieważ sędzia ukarał czerwoną kartką Ericka Cabaco za ostry atak na Demebele.

FC Barcelona w dobrej sytuacji

Po wygranym spotkaniu 16. kolejki Primera Divison 2018/2019 FC Barcelona nadal zajmuje pierwszą pozycję w tabeli z wynikiem 34 punktów i bilansem bramkowym 46:19. Duma Katalonii ma trzy punkty przewagi nad Sevilla FC i Atletico Madryt oraz pięć punktów przewagi nad Realem Madryt.

Skuteczność Lionela Messiego

Zdobycie hat-tricka w meczu z Levante UD sprawiło, że Lionel Messi wysunął się na pozycję lidera rankingu strzelców Primera Division. Ponadto Argentyńczyk umocnił swoją pozycję w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy w 2018 roku, aktualnie mając na koncie 50 goli.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!