Zaskakujące starcie na Camp Nou, koniec serii zwycięstw i dublet Messiego – 22. kolejka

Podopiecznym Ernesto Valverde nie udało się odnotować dziewiątego zwycięstwa z rzędu. Katalończycy podczas spotkania 22. kolejki zremisowali na własnymi boisku 2:2 z Valencią. Rywalom szybko udało się zdominować gospodarzy Camp Nou, który zmuszeni byli odrabiać straty, by nie oddać kompletu punktów. Wśród zawodników Barcy dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Lionel Messi.

[su_heading]Mocny rywal na Camp Nou[/su_heading]

Ostatnio pisaliśmy o dobrej passie Barcy, która wygrała osiem spotkań ligowych z rzędu, a w dodatku znakomicie radziła sobie także w rozgrywkach Pucharu Króla. Blanquinegros zaskoczyli jednak zawodników Barcy i już od pierwszych minut sprawnie konstruowali akcje zagrażające bramce ter Stegena. W 3. minucie swoich sił próbował Daniel Wass, lecz uderzenie duńskiego zawodnika odbił golkiper gospodarzy. Zakończyć akcję golem prawie udało się Denisowi Czeryszewowi, ale zabrakło kilku centymetrów i piłka uderzyła w słupek.

[su_heading]Dwa gole do odrobienia[/su_heading]

Valencia CF od początku pokazywała bardzo dobre tempo gry, co w końcu udało się zamienić na rezultaty bramkowe. Wynik meczu w 24. minucie otworzył Kevin Gameiro, któremu asystował Rodrigo Moreno. Zawodnicy Torala zwiększyli przewagę nad Katalończykami chwilę później. W 32. minucie ter Stegena pokonał Dani Parejo, który popisał się mocnym i precyzyjnym strzałem na 2:0.

[su_heading]Walka o remis[/su_heading]

Barca złapała kontakt z rywalem jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy. W 39. Lionel Messi pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany przez sędziego po faulu na Semedo. Katalończycy schodzili więc do szatni przegrywając 1:2. Dopiero w 64. minucie piłkarze z Camp Nou doprowadzili do wyrównania. Drugą bramkę dla Barcy w tym spotkaniu strzelił Lionel Messi, który nadal znakomicie prezentuje się w klasyfikacji strzelców Primera Division 2018/2019. W ostatniej zakończonej golem akcji w tym meczu Messiemu asystował Arturo Vidal, który efektownie podał do Argentyńczyka piętą, a czołowy snajper najwyższej ligi hiszpańskiej bez większych problemów pokonał Neto.

[su_heading]Sytuacja w tabeli po 22. kolejce[/su_heading]

Barcy nie udało się wygrać dziewiątego meczu z rzędu w lidze i spotkanie z Valencia CF zakończyła tylko z jednym dodatkowym punktem. Jednak tygodnie triumfowania nie poszły na marne, bowiem Katalończycy nadal zajmują pozycję lidera w rankingu Primera Division z wynikiem 50 punktów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!