Zaskakujące starcie na Camp Nou, koniec serii zwycięstw i dublet Messiego – 22. kolejka

Podopiecznym Ernesto Valverde nie udało się odnotować dziewiątego zwycięstwa z rzędu. Katalończycy podczas spotkania 22. kolejki zremisowali na własnymi boisku 2:2 z Valencią. Rywalom szybko udało się zdominować gospodarzy Camp Nou, który zmuszeni byli odrabiać straty, by nie oddać kompletu punktów. Wśród zawodników Barcy dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Lionel Messi.

Mocny rywal na Camp Nou

Ostatnio pisaliśmy o dobrej passie Barcy, która wygrała osiem spotkań ligowych z rzędu, a w dodatku znakomicie radziła sobie także w rozgrywkach Pucharu Króla. Blanquinegros zaskoczyli jednak zawodników Barcy i już od pierwszych minut sprawnie konstruowali akcje zagrażające bramce ter Stegena. W 3. minucie swoich sił próbował Daniel Wass, lecz uderzenie duńskiego zawodnika odbił golkiper gospodarzy. Zakończyć akcję golem prawie udało się Denisowi Czeryszewowi, ale zabrakło kilku centymetrów i piłka uderzyła w słupek.

Dwa gole do odrobienia

Valencia CF od początku pokazywała bardzo dobre tempo gry, co w końcu udało się zamienić na rezultaty bramkowe. Wynik meczu w 24. minucie otworzył Kevin Gameiro, któremu asystował Rodrigo Moreno. Zawodnicy Torala zwiększyli przewagę nad Katalończykami chwilę później. W 32. minucie ter Stegena pokonał Dani Parejo, który popisał się mocnym i precyzyjnym strzałem na 2:0.

Walka o remis

Barca złapała kontakt z rywalem jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy. W 39. Lionel Messi pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany przez sędziego po faulu na Semedo. Katalończycy schodzili więc do szatni przegrywając 1:2. Dopiero w 64. minucie piłkarze z Camp Nou doprowadzili do wyrównania. Drugą bramkę dla Barcy w tym spotkaniu strzelił Lionel Messi, który nadal znakomicie prezentuje się w klasyfikacji strzelców Primera Division 2018/2019. W ostatniej zakończonej golem akcji w tym meczu Messiemu asystował Arturo Vidal, który efektownie podał do Argentyńczyka piętą, a czołowy snajper najwyższej ligi hiszpańskiej bez większych problemów pokonał Neto.

Sytuacja w tabeli po 22. kolejce

Barcy nie udało się wygrać dziewiątego meczu z rzędu w lidze i spotkanie z Valencia CF zakończyła tylko z jednym dodatkowym punktem. Jednak tygodnie triumfowania nie poszły na marne, bowiem Katalończycy nadal zajmują pozycję lidera w rankingu Primera Division z wynikiem 50 punktów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!