Barcelona wraca do czarnych strojów! Zobacz stroje na sezon 20/21

Znamy już wygląd nowych koszulek Barcelony. Duma Katalonii zaprezentowała stroje na sezon 2020/2021 – trykoty inspirowane są latami 20. XX wieku, czyli jednym z najlepszych okresów w historii hiszpańskiego klubu piłkarskiego. W przypadku kompletu wyjazdowego Blaugrana zdecydowała się powrócić do czerni.

Jak wyglądają nowe koszulki FC Barcelona?

W sklepie FC Barcelony można już kupić najnowsze stroje w wariancie Match. Do produkcji trykotu wykorzystano zaawansowaną technologię Vaporkit, dzięki której nowe koszulki FCB są bardzo lekkie, co ma sprzyjać swobodzie ruchów zawodników. Jeśli chodzi o design, mamy tutaj do czynienia z pionowymi bordowymi i granatowymi pasami, jak przystało na stroje Blaugrany. Koszulki uzupełniono granatowymi spodenkami z detalami w kolorze bordowym oraz złotym. Na piersi trykotów po raz kolejny umieszczono logo firmy Rakuten, a na rękawach znajduje się emblemat firmy Beko.

Stroje FCB inspirowane przeszłością klubu

Stylistyka nowych strojów FC Barcelona nawiązuje do lat 20. XX wieku, gdy w szeregach Dumy Katalonii grały takie gwiazdy jak Sancho, Alcântara, Piera czy Zamora – zawodnicy zostawili trwały ślad na kartach historii piłki nożnej i mieli ogromny wpływ na sportowy rozwój katalońskiego klubu. W tym okresie miały miejsce niezwykle ważne wydarzenia. W 1922 roku Blaugrana wybudowała swój pierwszy stadion – Les Cortes, gdzie 22 maja w inauguracyjnym spotkaniu pokonała 2:1 szkocką drużynę St. Mirren F.C. W roku 1928 FC Barcelona po raz pierwszy sięgnęła po Puchar Króla, wygrywając w finałowym meczu z Realem Sociedad. W kolejnym roku Barca triumfowała w inauguracyjnym sezonie La Ligi.

Czerń na wyjazdach

W drugim komplecie strojów FCB na sezon 2020/2021 jest czerń. Barca promuje trykoty hasłem „Barwy pochodzą z wnętrza”, co należy rozumieć w ten sposób, że kibice Dumy Katalonii zawsze pamiętają o barwach swojej ulubionej drużyny, bez względu na kolor koszulek, w jakich zawodnicy pojawiają się na murawie. Kolor czarny uzupełniono złotymi detalami, a całość daje przyjemny dla oka efekt. 

Zdjęcia: https://store.fcbarcelona.com/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.