FC Barcelona na szczycie tabeli – kolejny triumf w Primera Division

W meczu 38. kolejki Primera Division 2018/2019 Barca zremisowała na wyjeździe 2:2 z SD Eibar. Jednak wynik ten nie miał wpływu na ostateczny rezultat. Duma Katalonii po raz kolejny w historii zakończyła rozgrywki na szczycie tabeli.

Piękny meczy w Eibar

W ostatnim meczu rozgrywek Primera Division 2018/2019 piłkarze SD Eibar i FC Barcelona na Estadio Municipal de Ipurua zaserwowali kibicom niezwykłe widowisko. Wynik 2:2 odnotowano jeszcze w pierwszej połowie. Jako pierwszy na liście strzelców zagościł Marco Cucurella, który w 20. minucie świetnie wykorzystał podanie od Sergi Enricha i mocnym uderzeniem po ziemi umieścił piłkę w siatce. W 31. minucie gola na 1:1 strzelił Lionel Messi, któremu asystował Arturo Vidal. Argentyńczyk popisał się precyzyjnym strzałem z ostrego kąta. Leo zaliczył drugie celne trafienie zaledwie minutę później, gdy po podaniu od Ivana Rakiticia, udowodnił wszystkim, jak w sytuacji sam na sam z filmy online bramkarzem zachowuje się napastnik światowej klasy. Rusznikarzom udało się wyrównać w 45. minucie, gdy Jaspera Cillessena zaskoczył Pablo de Blasis.

Spodziewane zakończenie sezonu

Podopieczni Ernesto Valverde niemalże przez całe rozgrywki w tym sezonie pozostawali na szczycie tabeli. FC Barcelona już jakiś czas temu zapewniła sobie tytuł mistrza Hiszpanii. Ten sezon Barca zakończyła, mając na koncie 26 zwycięstw, dziewięć remisów i trzy porażki. Ze świetnym efektem rozgrywki zakończył Lionel Messi, którzy strzelił 26 bramek i odnotował 13 asyst.

Sytuacja w tabeli Primera Division 2018/2019

FC Barcelona uplasowała się na pierwszej pozycji z wynikiem 87 punktów. Drugie miejsce zajęło Atletico Madryt, które zdobyło 76 punktów, odnotowując 22 zwycięstwa, dziesięć remisów i sześć porażek. Trzecie miejsce w tym sezonie należy do Realu Madryt. Królewscy wygrali 21 spotkań, pięć zremisowali i 12 przegrali, co dało im wynik 68 punktów.

Klasyfikacja strzelców Primera Division 2018/2019

Najlepszym strzelcem sezonu został Lionel Messi, który aż 36 razy posyłał piłkę do siatki rywali. Argentyńczyk strzelił cztery bramki z rzutów karnych. Na drugiej pozycji znalazł się napastnik Realu Madyrt – Karim Benzema z wynikiem 21 goli. Na trzeciej pozycji uplasował się Luis Suarez, który odnotował w tym sezonie 21 celnych uderzeń. Tylko jedną bramkę mniej odnotował Iago Aspas, napastnik Celty Vigo.