Triumf w Sewilli, kolejny hat-trick Messiego i popis Suareza w doliczonym czasie gry – 25. kolejka

W sobotę Blaugrana zmierzyła się na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan z Sevilla FC. Podopieczni Ernesto Valverdo zakończyli spotkanie wygraną 4:2. Bohaterem meczy został Lionel Messi, którzy odnotował hat-tricka i asystę przy bramce Luisa Suareza.

Pierwsza połowa z przewagą dla rywala

Po meczu 25. kolejki Primera Division 2018/2019 największe brawa należą się Lionelowi Messiemu. Argentyńczyk całkowicie zdominował Czerwono-Białych, prowadząc swoją drużyną do siedemnastego w tym sezonie zwycięstwa. Początkowo kibice nie spodziewali się, że Messi zaprezentuje tak znakomitą formę. Po jego stracie piłki Sevilla ruszyła z kontratakiem, który zaowocował golem strzelonym przez Jesusa Navasa (22’), otwierającym wynik spotkania. Kluczowy snajper Blaugrany szybko jednak się zrekompensował. W 26. minucie Ivan Rakitić precyzyjne zacentrował w okolice 12. metra, skąd Leo przepięknym wolejem posłał piłkę do siatki Tomasa Vaclika, tym samym doprowadzając do wyrównania. Gospodarzom jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy udało się po raz kolejny wysunąć na prowadzenie. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Gabriel Mercado, któremu asystował Pablo Sarabia.

Druzgocąca przewaga w drugiej połowie

Po zamianie stron Katalończycy przejęli kontrolę nad grą. W 67. minucie do wyrównania znów doprowadził Lionel Messi. Asystował mu Ousmane Dembele. Kolejnego gola Argentyńczyk strzelił w 85. minucie. W tej akcji zablokowany został Carles Alena, jednak Messi znalazł się na idealnej pozycji i z bliskiej odległości przerzucił futbolówkę nad Tomasem Vaclikiem.

Lionel Messi na koniec spotkania popisał się jeszcze asystą przy golu Luisa Suareza, który w doliczonym czasie gry (90+3’) podwyższył wynik na 4:2.

Sytuacja w tabeli po 25. kolejce

Wygraną na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan w Sewilli piłkarze z Barcelony zapewnili sobie kolejny komplet punktów. Duma Katalonii prowadzi w tabeli Primera Division z wynikiem 57 punktów i bilansem bramkowym 65:25. Barca ma siedem punktów przewagi nad Atletico Madryt i dziewięć punktów przewagi nad Realem Madryt.

Katalończycy mogą się także pochwalić znakomitymi wynikami w klasyfikacji strzelców Primera Division. W rankingu prowadzi aktualnie Lionel Messi z wynikiem 25 goli (w tym trzy strzelone z rzutów karnych). Drugie miejsce zajmuje Luis Suarez, który w tym sezonie strzelił 16 goli (w tym trzy z rzutów karnych).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!