Widowiskowe zwycięstwo, gol rezerwowego i Messi w drodze po koronę – 17. kolejka

Duma Katalonii zatriumfowała w El Clasico, pokonując 3:0 Real Madryt. Po zwycięstwie z Królewskimi Barca ma 14 punktów przewagi nad zespołem ze stolicy Hiszpanii. Jedną bramkę w tym meczu strzelił Lionel Messi, który przybliża się do korony króla strzelców Primera Division.

Gwiazda z Madrytu na spalonym

Przed rozpoczęciem gry Sergio Ramos prezentował wszystkim puchar za Klubowe Mistrzostwo Świata, a fani z Madrytu śpiewali „campeones”. W pierwszej połowie spotkania nie zobaczyliśmy żadnych uznanych przez sędziego bramek, choć obie drużyny miały okazje do umieszczenia piłki w siatce. Emocje sięgnęły zenitu, gdy bramkarza Barcy pokonał Ronaldo, który jak się okazało – był na spalonym. Portugalczyk jeszcze kilka razy próbował zamienić swoje umiejętności na gola, jednak wszystkie próby pozostały bezowocne.

Suarez pierwszy na liście strzelców

Wynik spotkania w 54. minucie otworzył Luis Suarez, któremu asystował Sergi Roberto. Hiszpański obrońca znakomicie wyłożył piłkę swojemu koledze, w wyniku czego Barca odnotowała swojego pierwszego w tym dniu gola.

Osłabienie Królewskich i rzut karny dla Dumy Katalonii

Chwilę później Suarez miał okazję do podwyższenia wyniku, jednak zmarnował sytuację sam na sam z Navasem. Później Messi trafił w słupek, a sytuację zakończył Carvajal, wybijając piłkę ręką z linii bramkowej. Od 63. minuty ekipa Królewskich grała w osłabieniu, ponieważ za swoje przewinienie czerwoną kartką przez sędziego ukarany został Dani Carvajal. Sędzia podyktował rzut karny dla Barcy. W wyniku takiego obrotu wydarzeń w 64. minucie wynik na 2:0 podwyższył Lionel Messi. Argentyńczyk pewnym strzałem posłał piłkę w samo okienko.

Pogrążenie gości na Camp Nou

W doliczonym czasie gry (90+3’) do całkowitego pogrążenia Realu Madryt doprowadził Aleix Vidal. Messi pokonał Marcelo i z okolic szesnastego metra wyłożył piłkę hiszpańskiemu obrońcy. Siła strzału Vidala nie było może imponująca, ale wystarczyła, by pokonać Navasa.