Powrót Messiego, czerwona kartka dla Rakiticia i kolejna strata punktów na Camp Nou – 12. kolejka

Podczas meczu 12. kolejki Primera Division 2018/2019 nie brakowało wielkich emocji i popisów piłkarskich umiejętności, jednak Barca uległa Realowi Betis i przegrała 4:2. Blaugrana odnotowała drugą porażkę w tym sezonie ligowym. Ekipie Ernesto Velverde nie pomógł nawet w pełni zdrowy już Lionel Messi. Ponadto w końcówce meczu w wyniku ukarania czerwoną kartką boisko opuścić musiał Ivan Rakitić.

Messi znowu w drużynie

Już w pierwszej połowie niedzielnego spotkania Barcy z Realem Betis wiadomo było, że nawet wywalczenie remisu będzie dla Katalończyków niełatwym zadaniem. Do pierwszego składu powrócił Lionel Messi, który nie mógł ostatnio grać przez kontuzję przedramienia, jakiej nabawił się po niefortunnym upadku w czasie z Sevillą. Jednak Argentyńczykowi nie udało się poprowadzić swojego zespołu do zwycięstwa, mimo że starał się od pierwszych minut.

Mocna przewaga gości na Camp Nou

Real Betis objął prowadzenie w 20. minucie, gdy ter Stegena zaskoczył Junior Firpo. William Carvalho podał do hiszpańskiego obrońcy, któremu udało się zmylić Sergiego Roberto, po czym skierował się do środka i oddał skuteczny strzał przy prawym słupku bramki. W 34. minucie wynik podwyższył Joaquin, któremu asystował Cristian Tello. Napastnik Verdiblancos znakomicie wykorzystał dogranie od swojego kolegi i umieścił piłkę w siatce z odległości kilku metrów. Barca zeszła do szatni przegrywając 0:2.

Zażarta wymiana bramek

Kiedy w 68. minucie Lionel Messi wykorzystał rzut karny, zaskakując Lopeza potężnym strzałem prosto w okienko, wydawało się, że Blaugrana zacznie odrabiać starty i wywalczy chociaż jeden punkt. Jednak Real Betis wcale nie powiedział ostatniego słowa, a na Camp Nou zaczęła się intensywna wymiana goli. W 71. Minucie swoje prowadzenie zwiększyli podopieczni Setiena. Na liście strzelców zawitał Giovani Lo Celso. Ter Stegen próbował odbić piłkę, jednak futbolówka znalazła się za linią bramkową. W 79. minucie drugą bramkę dla Barcy strzelił Arturo Vidal. Asystował mu Munir El Haddadi, który w 56. minucie zastąpił na boisku Malcoma. W 83. minucie odnotował kolejnego gola, tym razem ter Stegena pokonał Sergio Canales. W międzyczasie murawę musiał opuścić Ivan Rakitić, który został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Mimo osłabionego składu w końcówce spotkania, Barcy udało się strzelić jeszcze jednego gola. Mecz z dubletem na koncie zakończył Lionel Messi, który w doliczonym czasie gry (90+3’) trafił po raz drugi.

Sytuacja w tabeli

FC Barcelona nadal utrzymuje się na pozycji lidera z wynikiem 24 punktów i bilansem bramkowym 34:18, mając jednopunktową przewagę nad Sevilla FC, Atletico Madryt i Deportivo Alaves.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!