Barça zarobi 100 milionów euro rocznie

campnou
Klub potwierdził informację o kontrakcie opiewającym na rekordową kwotę 100 milionów euro rocznie. Fortunę zapłaci Barçy gigant Nike. FCB ma podpisać nowy kontrakt z amerykańską firmą na początku czerwca.
Katalończycy współpracują z Nike już od wielu lat. W czasie dwóch ostatnich sezonów amerykański koncern wpłacił na konto klubu z Camp Nou bagatela 119 milionów euro. Uznano jednak, że to kwota niewystarczająca dla klubu tego formatu.
Według hiszpańskich źródeł nowa umowa zostanie zawarta wkrótce. Ma ona zagwarantować FCB 100 milionów euro rocznie. Okres obowiązywania kontraktu to dziesięć lat. Łącznie przez ten czas na konto Barçy wpłynąłby zatem miliard euro. Będzie to prawdopodobnie największy kontrakt sponsorski w historii piłki nożnej. Na razie w ten sposób najwięcej zarabia Manchester United, któremu firma adidas płaci 96 milionów euro rocznie.
Manel Arroyo, wiceprezydent Barcelony ds. marketingu i mediów, powiedział w rozmowie z BarçaTV (oficjalna strona kanału: https://barcatv.fcbarcelona.com/) : „Nie szukaliśmy na siłę najlepszej oferty, ale i tak ją dostaliśmy. Lepszego kontraktu w świecie sportu nie było. Nike odpuściło w ostatnim czasie wiele klubów, ale Barça była dla niego kluczowa”.
Czy można coś dodać? Chyba tylko że nowe dochody z całą pewnością umożliwią Barcelonie zaspokojenie oczekiwań finansowych kilku jej gwiazdorów. Na podwyżkę mógłby liczyć m.in. Neymar, o którego nowym kontrakcie ptaszki śpiewają od wielu miesięcy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.