Bezbramkowy remis na Camp Nou, zmarnowane okazje i brak skuteczności – 23. kolejka

Ostatnie ligowe zmagania Barcy zakończyły się dla lidera Primera Division zgubieniem dwóch cennych punktów. Bezbramkowy remis to wynik konfrontacji z Getafe CF, który od kilku kolejek coraz lepiej radzi sobie na hiszpańskich boiskach.

Nudna pierwsza połowa

Choć wielu przypuszczało, że Duma Katalonii bez większych problemów poradzi sobie z niepokonanym od czterech kolejek Getafe CF, kibice bardzo się rozczarowali. Goście na Camp Nou starali się wykorzystać brak energii gospodarzy i zyskali większą kontrolę nad tym, co działo się na boisku. A niestety trzeba przyznać, że działo się naprawdę niewiele. W pierwszej połowie Katalończycy grali w jednostajnym tempie i nie potrafili stworzyć poważnego zagrożenia w polu karnym Getafe. Więcej okazji do zdobycia bramki mieli goście, którym udało się kilka razy zmusić ter Stegena do interwencji. Jednak i w tych przypadkach brakowało zdecydowania i precyzji.

Ożywienie na boisku

Nieco ciekawiej zrobiło się po zamianie stron. Zwiększyła się liczba uderzeń na bramkę. W 50. minucie spotkania swoich sił próbował nowy nabytek Barcy – Philippe Coutinho. Strzał mógł dać wynik 1:0, lecz bezproblemowo poradził sobie z nim Vicente Guiata. W 56. minucie na listę strzelców miał szansę wpisać się Luis Suarez, ale on chybił z okolic 8. metra. Chwilę później do piłki ponownie dopadł Coutinho, jednak znów skuteczniejsza okazała się interwencja bramkarza gości.

Piłkarze Getafe nie pozostawali dłużni Katalończykom i również starali się uniknąć remisu. W 60. Odrobiny precyzji zabrakło Gaku Shibasakiemu, który chciał przelobować ter Stegena. Kilka minut później chybił Antunes.

Barca w natarciu

Końcówka meczu skupiła się w okolicach pola karnego Getafe FC. W 77. minucie blisko strzelenia gola był Yerry Mina. Kolumbijski obrońca po rzucie rożnym uderzył piłkę głową i zabrakło kilku centymetrów do triumfu Barcy. W 80. minucie Guaita musiał dwa razy interweniować po strzałach Luisa Suareza i Lionela Messiego. W 91. minucie zaskoczyć bramkarza gości próbował jeszcze Suarez, jednak Guaita znów poprawnie interweniował.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!