Remis na wyjeździe, fatalny błąd sędziego i rozczarowany Messi – 13. kolejka

Spotkanie trzynastej kolejki Primera Divison zakończyło się dla Barcy remisem 1:1 z Valencią. Najbardziej kontrowersyjnym momentem meczu była karygodna decyzja sędziowska, wobec której nie została uznana prawidłowo trafiona bramka Lionela Messiego. Przez to Duma Katalonii nie zdobyła kolejnego kompletu punktów.

Primera Division – centrum błędów sędziowskich

Fanów piłki nożnej z pewnością nie zaskoczy fakt, że to właśnie w Primera Division popełnianych jest najwięcej błędów sędziowskich. Mimo wielu takich sytuacji i skarg klubów oraz kibiców odnośnie niesprawiedliwych werdyktów, w najwyższej w Hiszpanii klasie rozgrywkowej wciąż nie wprowadzono systemu VAR, który mógłby wiele ułatwić. Javier Tebas, prezydent La Liga, uważa jednak, że wydanie siedmiu milionów euro na tego rodzaju technologię to zbyt duże koszty. Zatem w najbliższej przyszłości w czasie meczów rozgrywanych w ramach Primera Division możemy spodziewać się kolejnych błędów sędziów, oznaczających często negatywne konsekwencje dla piłkarzy. Doskonały tego przykład mogliśmy zobaczyć podczas ostatniego spotkania Barcy z Valencią. W 30. minucie spotkania Messi wycelował w środek bramki, a bramkarz gospodarzy nieszczęśliwie odbił piłkę, posyłając ją do własnej bramki. Ta odbiła się ok. metra za linią. Neto próbował jeszcze interweniować, a Katalończycy zaczęli celebrować zdobytego gola. Sędzia jednak nie przerwał gry, a Nietoperze wystartowały z kontrą, która prawie zakończyła się bramka na koncie Simone’a Zazy.

Zaliczone bramki na Estadio Mestalla

Pierwsza zaliczona przez sędziów bramka w tym meczu padła w 60. minucie. Gaya wyruszył lewą stroną boiska i wpadł w pale karne, gdzie spróbował zagrania na krótki słupek. Asystę skutecznie wykorzystał Rodrigo, który z odległości dwóch metrów wpakował piłkę do siatki Katalończyków.

Barcy udało się wyrównać w 82. minucie. Messi świetnie dograł na długi słupek do Jordiego Alby, który wślizgiem umieścił piłkę w bramce gospodarzy spotkania. Wyrównanie nie przyszło łatwo Dumie Katalonii, bowiem wcześniej kilka razy na spalonym został przyłapany Luis Suarez. Mało aktywni na boisku byli też pomocnicy – Andres Iniesta oraz Ivan Rakitić. Po wyrównaniu Barca nie osiadła na laurach i próbowała kolejnych ataków na bramkę Valencii. W 90. minucie szansę na trafienie miał Paulinho, który po dośrodkowaniu z rzutu różnego główkował nad poprzeczką.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!