Zwycięstwo na przedmieściach Madrytu, dobra forma Messiego i umocniona pozycja lidera – 18. kolejka

Blaugrana zaliczyła kolejny udany występ, tym razem wygrywając na wyjeździe 2:1 z Getafe CF. Wynik meczu w pierwszej połowie ustalili czołowi snajperzy Barcy – Lionel Messi i Luis Suarez. Kolejna wygrana pozwoliła podopiecznym Ernesto Valverde umocnić swoją pozycję lidera w rankingu Primera Division.

Ernesto Valverde pod znakiem zapytania

W Barcelonie nie brakuje ostatnio znaków zapytania, jeśli chodzi o dalsze losy drużyny. Nie wiadomo jeszcze, czy Ernesto Valverde przedłuży kontrakt z Dumą Katalonii. Mimo tej niepewności Barca radzi sobie doskonale i po niedzielnym spotkaniu wróciła z Getafe z kolejnym kompletem punktów.

Nerwowa atmosfera na Coliseum Alfonso Perez w Getafe

Na początku spotkania atmosfera na boisku była dość nerwowa. W 6. minucie gospodarze skonstruowali pierwszą groźną akcję – z prawej strony Jaime Mata dograł do Angela Rodigueza, który uderzył z pierwszej piłki i chybił. Azulones po raz kolejny mieli okazję do zdobycia przewagi w 9. minucie, kiedy z lewej strona dośrodkował Antunes. Do piłki dopadł Jaime Mata i umieścił ją w bramce ter Stegena. Gol nie został uznany, ponieważ podczas akcji Angel Rodriguez faulował obrońcę Barcy – Clementa Langleta.

Jeszcze przed upłynięciem pierwszego kwadransa spotkania sędzia rozdał kilka żółtych kartek. W 10. minucie ukarany został Arthur Melo za faul na Angelo Rodriguezie. W 14. minucie żółty kartonik w dłoni arbitra zobaczył Jordi Alba. Hiszpański obrońca sfaulował Foulquiera, który nie pozostał mu dłużny i chwilę później także został ukarany przez sędziego żółtą kartką (15’).

Od pierwszego gola do kompletu punktów

Wynik spotkania w 20. minucie otworzył Lionel Messi, który do tej pory wydawał się niewidoczny na murawie. Ivan Rakitić chciał podać do Argentyńczyka, ale piłka po drodze odbiła się od obrońcy gospodarzy, ostatecznie trafiając pod nogi kapitana Blaugrany. Messi popisał się precyzyjnym strzałem na 1:0.

Katalończycy mieli świetną szansę na podwyższenie wyniku kilka minut później, gdy Messi efektownie uwolnił Luisa Suareza, który oddał strzał z ostrego kąta. Skuteczną interwencją wykazał się w tej akcji David Soria.

Urugwajczyk jednak nie odpuścił i zagościł na liście strzelców w 39. minucie. Luis Suarez zaimponował kibicom pięknym strzałem z woleja. To już dwunasty gol tego napastnika w tym sezonie.

Gospodarzom udało się w końcu skutecznie przełamać obronę Barcy w 43. minucie. Angel Rodriguez przyjął dośrodkowanie i podał piłkę do środka, gdzie odebrał ją Jaime Mata, któremu udało się zaskoczyć ter Stegena. Gol Getafe CF był ostatnim, jakie mogliśmy zobaczyć w czasie tej piłkarskiej konfrontacji.

Sytuacja w tabeli po 18. kolejce

Aktualnie FC Barcelona utrzymuje się na pozycji lidera tabeli Primera Division z wynikiem 40 punktów i bilansem bramkowym 50:20. Katalończycy mają pięć punktów przewagi nad zajmującym drugą lokatę Atletico Madryt, który w spotkaniu 18. kolejki zremisował 1:1 z Sevilla FC (aktualnie trzecie miejsce w rankingu).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!